Pizza dostarczana dronem? To możliwe!

To co kiedyś wydawało się daleką przyszłością, staje się teraźniejszością. Jeszcze parę lat temu nikt nie wierzył, że jedzenie można zamawiać w inny sposób jak przez telefon, nie znaliśmy ekologicznych samochodów, czy e-Bików, a pizza była daniem, po które sięgaliśmy “od święta”.

Dziś świat idzie tak szybko do przodu, że testowanie nowych form dostaw nie dziwi już nikogo. Tak samo jak to, że nad naszymi głowami coraz częściej można dostrzec przelatującego drona. Ale dron lecący z pizzą? To może zdziwić niejednego fana tego włoskiego przysmaku!

Wspólnie z portalem Pyszne.pl podjęliśmy próbę dostawy pizzy dronem.

Pizza & Burger Boston Rzeszów

Na test takiej formy dostawy zdecydowała się Pizzeria Pizza & Burger Boston z Rzeszowa, a My dumnie towarzyszyliśmy temu wydarzeniu. Zresztą zobaczcie sami!

Mamy nadzieję, że Wam się podobało. Na dokładkę, zapraszamy na wywiad z właścicielem i pomysłodawcą całej akcji Panem Pawłem Jawor z Pizzerii Pizza & Burger Boston z Rzeszowa

Pyszne.pl: Skąd pomysł, aby przetestować dostawę pizzy za pomocą drona?

Paweł Jawor: Podążamy za innowacyjnością. Technologia rozwija się w zawrotnym tempie, a my próbujemy temu dorównać. Przewidujemy, że w niedalekiej przyszłości transport dronami będzie tak powszechny jak dziś jazda samochodem.

Pyszne.pl: Jak wyglądała realizacja projektu, czy potrzebne były specjalne pozwolenia?

PJ: Dron to bezzałogowy statek powietrzny i tak samo jest traktowany. W przypadku kiedy masa drona przekracza 2 kg do sterowania wymagane są uprawnienia, które wydaje Urząd Lotnictwa Cywilnego. W przypadku kiedy przeloty wykonywane są w obrębie 6 km od lotniska wymagana jest dodatkowo zgoda Państwowej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) oraz wieży kontroli lotów. Operator drona musi mieć ważne ubezpieczenie OC. 

Pyszne.pl: Jak do tej pory dostarczacie Państwo swoje dania, czy prowadzenie restauracji z dowozem jedzenia jest trudne?

PJ: W tej chwili posiadamy trzy stałe samochody i jeden dodatkowy. Klient zamawiając jedzenie z dowozem oczekuje trzech rzeczy: jedzenie ma być szybko dostarczone, ma być gorące i to co najtrudniejsze, ma smakować tak jak na talerzu w restauracji. Staramy się spełniać te trzy rzeczy.

Pyszne.pl: Co wyróżnia Pizza & Burger Boston z Rzeszowa i skąd pomysł na nazwę?

PJ: Na pewno wyróżniamy się jakością, smakiem oraz powtarzalnością tzn. nasza pizza i burgery smakują tak samo w poniedziałek, środę, czy sobotę. Na rynku istniejemy od 9 lat, a nasze główne produkty to pizza i burgery w amerykańskim stylu.

Pyszne.pl: Jaką pizzę najbardziej pokochali Klienci Pizzerii?

PJ: Ciężko jest wskazać jedną ulubioną pizzę. Wielu klientów preferuje tradycyjne smaki, ale są również tacy, którzy lubią eksperymentować i tworzą połączenia na które my nie wpadlibyśmy.

Pyszne.pl: Co jest dla Państwa najważniejsze w prowadzeniu restauracji?

PJ: Przede wszystkim trzeba kochać to co się robi. Od samego początku stawiamy na jakość oraz rzetelność. Wszystko co robimy, robimy dla naszego klienta. Nic nie cieszy nas bardziej jak jego dobra opinia o naszym jedzeniu.

Pyszne.pl: Jak będzie wyglądać najbliższa przyszłość lokalu i czy planują Państwo dalsze testy dostawy jedzenia dronem?

PJ: W niedalekiej przyszłości planujemy otworzyć kolejne lokale. Myślimy również o lokalach w innych miastach. Co do dostawy dronem na pewno będziemy testować jeszcze kilka rozwiązań i wierzymy, że z czasem taką dostawę będziemy mogli zaoferować wszystkim naszym klientom.

Pyszne.pl życzy smacznego i powodzenia w realizacji tych śmiałych planów!