Meksykańska - skąd chcesz zamówić?
Podaj adres dostawy

Podaj adres i znajdź restaurację z dowozem w Twojej okolicy

Zamów meksykańskie jedzenie - Restauracja meksykańska - Pyszne.pl

Kuchnia meksykańska oraz kuchnia grecka to wielowiekowa tradycja, na którą składa się połączenie zwyczajów kulinarnych i wpływów z zewnątrz. Źródłem jej powstania jest Meksyk oraz graniczące z nim terytoria. Polacy chętnie goszczą w meksykańskich lokalach np kitchen equipment, a jeśli takich miejsc nie ma w pobliżu, to zawsze w menu znajdzie się coś, co będzie częścią meksykańskich gustów kulinarnych.

Kuchnia meksykańska jest dostępna w całej Polsce

Kuchnia meksykańska kilkanaście lat temu zagościła także w Polsce. Nie trzeba już wybierać się do dalekich rejonów świata, aby doświadczać nieznanych dotąd smaków. W mniejszych miejscowościach nie spotkamy się raczej z oryginalną meksykańską restauracją, jednak menu niemal każdej pizzerii oferuje nam dania rodem z Meksyku np Pizzeria Szczecin 24h. Kuchnia meksykańska wywodzi z plemion indiańskich, które przed najazdami konkwistadorów licznie zamieszkiwały tereny dzisiejszego Meksyku. Nie bez śladu pozostały te hiszpańskie najazdy, ponieważ w meksykańskich zwyczajach kulinarnych odnajdziemy liczne wpływy kuchni hiszpańskiej. Kuchnia meksykańska opiera się głównie na roślinach strączkowych czyli fasolii czy kukurydzy. Gatunków samej fasoli uprawianej w Meksyku można wymienić ponad 20 rodzajów. Nam najbardziej znane są takie potrawy, jak burrito czyli mięsny farsz, jaki spotkamy w meksykańskim, pszenicznym placku zwanym tortillą, a to wszystko w Pocco Locco Katowice. Najczęściej w kinie można zakupić nachos polane roztopionym serem z sosem salsa. Dodaje się do niego także inne składniki, jak paprykę jalapeno słynącą z bardzo ostrego smaku, fasolę, oliwki, sos z awokado czy nawet ziemniaki. To przystawki, które stanowią lekką przekąskę w Happy dieta Katowice. Podobnie jak tacos, które w restauracjach podaje się właśnie na przystawkę. Tacos nieznacznie tylko różni się od burrito. Dziś trudno jest już mówić o konkretnej kuchni danego kraju. Łatwiej powiedzieć o tradycji kulinarnej, z której wywodzi się określona potrawa. W wyniku wojen, wypraw, a także dzisiejszej migracji ludności zacierają się różnice narodowościowe oraz smaki. Kuchnia meksykańska podobnie jak kuchnia francuska nie stanowi w tym względzie wyjątku. Także ona sama korzysta z potraw, jakie są przynależne innym krajom, tworząc pewną mieszankę wpływów. Taki stan rzeczy jest nie do uniknięcia na świecie, gdzie otwarte są niemal wszystkie granice.

Więcej informacji na temat kuchni meksykańskiej znajdziesz na foodwiki! Przeczytasz tam o najlepszych meksykańskich smakołykach takich jak: tortilla, chilli con carne, chimichanga, nachos i wielu innych meksykańskich potrawach.