Informacje ogólne

Lista restauracji i sklepów

Jak pozycjonowane są wyniki wyszukiwania?

Kolejność wyświetlania restauracji i sklepów na Pyszne.pl jest dynamiczna i zależy od wielu różnych czynników. Zależy nam, by prezentować klientom firmy, od których chcą zamawiać przy zachowaniu uczciwych zasad i stosowaniu optymalizacji pod kątem zapewnienia najlepszych możliwych wrażeń użytkowników.

Domyślna kolejność, w jakiej wyświetlamy nasze restauracje i sklepy, to tak zwane "Najlepsze dopasowanie", które wykorzystuje system punktowy. Wszystkie parametry opisane poniżej zapewniają określoną liczbę punktów na poczet całkowitego wyniku punktowego każdego z naszych partnerów. Wyniki wyszukiwania są następnie wyświetlane w kolejności malejącej, gdzie partner z największą liczbą punktów będzie wyświetlany jako pierwszy. W związku z tym, że wyniki są dynamiczne, Twój sąsiad może widzieć inną kolejność niż Ty, możesz także zobaczyć różnice na swojej liście w różnych porach dnia. 

Ponadto możesz użyć filtrów, aby zawęzić swój wybór do rodzajów kuchni lub skorzystać z dostępnych opcji sortowania, takich jak koszty dostawy. Filtry i opcje sortowania wpływają na kolejność i rodzaje restauracji i sklepów wyświetlanych konkretnemu klientowi w oparciu o to, jak dobrze spełniają kryteria wybrane przez tę osobę. Staramy się zawsze wyświetlać listę, która odpowiada Twoim oczekiwaniom, ale gusta są różne!

Domyślna kolejność, w jakiej wyświetlamy nasze restauracje i sklepy, określana jest mianem „Najlepszego dopasowania”. Następujące parametry wpływają na sposób sortowania najlepszego dopasowania:

Organiczne 

Odległość: Najważniejszym czynnikiem rankingowym jest odległość. W Pyszne.pl traktujemy priorytetowo firmy, które znajdują się najbliżej miejsca dostawy. Dzięki temu możemy łatwiej rozłożyć zamówienia pomiędzy aktywne restauracje i sklepy. Chcemy też zapewnić, by czas oczekiwania na zamówienie przez klienta był jak najkrótszy, a kurier musiał przejechać maksymalnie kilka kilometrów. Jednocześnie, gdy na tym samym obszarze działa kilka restauracji, odległość staje się mniej istotna przy ustalaniu kolejności wyświetlanych wyników wyszukiwania. W tej sytuacji wszystkie te restauracje będą miały prawdopodobnie taką samą lub podobną liczbę punktów w oparciu o parametr odległości, zatem inne parametry tworzą rozróżnienie. Po wybraniu „Odbiór” zamiast „Dostawa” domyślnie uszeregujemy restauracje i sklepy na podstawie odległości.

Wydajność logistyczna: Możemy tymczasowo przesunąć restauracje lub sklepy w dół listy, jeśli wiemy, że ich zamówienia prawdopodobnie nie zostaną dostarczone do klientów w rozsądnym czasie. Może to być spowodowane problemami z przepustowością w restauracji / sklepie lub naszych usługach dostawy lub trudnymi warunkami pogodowymi. Ponadto zarówno Pyszne.pl, jak i nasi partnerzy mogą zdecydować o tymczasowym "zamknięciu" swojego profilu na platformie, jeśli są zbyt obciążeni. Oznacza to, że restauracja lub sklep tymczasowo zniknie z wyników wyszukiwania. W przypadku partnerów sieciowych z kilkoma lokalizacjami, prezentujemy zawsze tych znajdującą się najbliżej adresu dostawy, a pozostałych przesuwamy w dół listy. Robimy to, aby zapewnić Ci szeroki wybór opcji do wyboru.

Nowi partnerzy: Nowi partnerzy tymczasowo otrzymują lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania. Aby pomóc im rozwinąć skrzydła, otrzymują wyższą pozycję na krótki czas, ponieważ mają mniej opinii. Nowych partnerów oznaczamy etykietą „Nowe”.

Ocena: Ocena jest wyświetlana obok profilu firmy na naszej platformie, przy czym 5 gwiazdek oznacza najwyższą ocenę. Ocena jest miarą średnich opinii naszych klientów na temat zamówienia i dostawy. Treść lub charakterystyka oferty firmy sama w sobie nie będzie miała wpływu na jej pozycję na platformie, ale może wpłynąć na jej wynik jakości ze względu na lepsze oceny.

Najbardziej popularne: Popularność określamy na podstawie liczby ostatnich zamówień przyjętych przez partnera w porównaniu z innymi partnerami na podobnym obszarze. „Popularne miejsca” również zwykle zatrudniają więcej dostawców, dlatego zazwyczaj mogą obsługiwać większy obszar dostaw i realizować więcej zamówień. W efekcie popularni partnerzy otrzymują więcej punktów, niż firmy, które nie mają takich możliwości.

Inne czynniki (różne liczby punktów): Oprócz głównych parametrów rankingu opisanych powyżej, istnieją inne parametry lub okoliczności, które wpływają na pozycjonowanie. Np. klienci mają możliwość zapisania restauracji i sklepów jako "Ulubione", co powoduje, że profil takiego partnera pojawi się wyżej na liście wyszukiwania dla danego klienta. Ponadto od czasu do czasu możemy przeprowadzać testy w celu monitorowania i ulepszania naszych usług, co może mieć wpływ na wyniki wyszukiwania.

Sponsorowane

Wyniki sponsorowane: Oprócz punktów przyznawanych w oparciu o parametry rankingu organicznego, oferujemy naszym partnerom usługi promowania w zamian za płatność lub inne korzyści komercyjne. Tam, gdzie jest to możliwe, usługa promowania stosuje dodatkowe punkty w celu poprawy pozycji restauracji lub sklepu w wynikach wyszukiwania. Efekt zależy w dużej mierze od sposobu, w jaki nasi partnerzy korzystają z tej usługi. Na przykład, w przypadku wielu restauracji / sklepów działających na tym samym obszarze, partnerzy mogą korzystać z usługi promowania, aby poprawić swoje pozycje i wyróżnić się. Firmy są jednak ograniczone w zakresie poprawiania pozycji na liście, ponieważ liczba dodatkowych punktów, które można zastosować przy promowaniu, również jest ograniczona. Chcemy mieć pewność, że nawet gdy restauracje i sklepy korzystają z naszych usług promowania, pozostałe parametry rankingu zachowają swój wpływ na ich pozycjonowanie. Partnerzy korzystający z usługi promowania mogą zostać rozpoznani dzięki etykiecie "sponsorowane" wyświetlanej przy ich profilu na liście.

Czy ten artykuł był pomocny

Powiązane artykuły

Jaki jest status restauracji i sklepow wymienionych na liscie Pyszne.pl?
Pyszne.pl jest internetową platformą do zamawiania i dostarczania żywności, która zawiera listę około 13.000 sklepów i restauracji (partnerów) na terenie Polska, w których konsumen...
Dlaczego niektóre miejsca mają pod nazwami napis „Sponsorowane”?
Zazwyczaj ranking restauracji lub sklepów jest ustalany na podstawie odległości od klienta, ocen i popularności. Im lepiej dana firma wypada w tych trzech obszarach, tym lepszą poz...
Nie możesz znaleźć tego, czego szukałeś?