Informacje ogólne

Lista restauracji i sklepów

Jak pozycjonowane są wyniki wyszukiwania?

Kolejność partnerów na Pyszne.pl jest dynamiczna i zależy od wielu różnych czynników. Zależy nam, by prezentować klientom firmy, od których chcą zamawiać przy zachowaniu uczciwych zasad i stosowaniu optymalizacji pod kątem zapewnienia najlepszych możliwych wrażeń użytkowników.

Ponieważ czynniki te mogą ulec zmianie, kolejność restauracji i sklepów w wynikach wyszukiwania jest dynamiczna. Twój sąsiad może widzieć inną kolejność niż Ty, możesz także zobaczyć różnice na swojej liście w różnych porach dnia. Ponadto możesz użyć filtrów, aby zawęzić swój wybór lub skorzystać z dostępnych opcji sortowania. Staramy się zawsze wyświetlać listę, która odpowiada Twoim oczekiwaniom, ale gusta są różne!

Domyślna kolejność, w jakiej wyświetlamy nasze restauracje i sklepy, określana jest mianem „Najlepszego dopasowania”. Następujące parametry wpływają na sposób sortowania najlepszego dopasowania:

Odległość: Najważniejszym czynnikiem rankingowym jest odległość. W Pyszne.pl traktujemy priorytetowo miejsca, które znajdują się najbliżej miejsca dostawy. Dzięki temu możemy łatwiej rozłożyć zamówienia pomiędzy aktywne restauracje i sklepy. Chcemy też zapewnić, by czas oczekiwania na zamówienie przez klienta był jak najkrótszy, a kurier musiał przejechać maksymalnie kilka kilometrów. Po wybraniu „Odbiór” zamiast „Dostawa” domyślnie uszeregujemy restauracje i sklepy na podstawie odległości.

Opinie: Jakość to czynnik, który bazuje na ocenach dostaw i zamówień składanych przez klientów. Dzięki milionom klientów Pyszne.pl otrzymujesz więc uczciwą ocenę jakości, ponieważ każdy ma inne preferencje. Zawartość i charakterystyka menu lub posiłków danej restauracji lub danego sklepu same w sobie nie mają wpływu na jej lub jego pozycję w serwisie, ale mogą sprawić, że dany lokal uzyska lepsze opinie, a w efekcie wyższą ocenę jakości.

Najbardziej popularne: Popularność określamy na podstawie liczby ostatnich zamówień przyjętych przez partnera w porównaniu z innymi partnerami w tym obszarze. Dotyczy to głównie restauracji sieciowych, ale może mieć też wpływ na bardziej znane restauracje lub sklepy zlokalizowane w centrach miast. „Popularne miejsca” również zwykle zatrudniają więcej dostawców, dlatego zazwyczaj mogą obsługiwać większy obszar dostaw i realizować więcej zamówień. Na podstawie ich popularności umieszczamy te restauracje lub sklepy wyżej niż inne, które nie mają tego rodzaju możliwości.

Nowi partnerzy: Nowi partnerzy tymczasowo otrzymują lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania. Aby pomóc tym partnerom rozwinąć skrzydła, otrzymują wyższą pozycję na krótki czas, ponieważ mają mniej opinii. Nowych partnerów oznaczamy etykietą „Nowe”.

Wydajność logistyczna: Możemy tymczasowo przenieść restauracje lub sklepy w dół listy, jeśli wiemy, że ich zamówienia prawdopodobnie nie zostaną dostarczone klientom w rozsądnym czasie. . Może to być spowodowane problemami z przepustowością w restauracji lub naszych usługach dostawy lub trudnymi warunkami pogodowymi. Ponadto zarówno Pyszne.pl, jak i restauracja lub sklep mogą podjąć decyzję o „zamknięciu” swojego profilu na platformie, jeśli są zbyt obciążeni. Oznacza to, że restauracja lub sklep tymczasowo zniknie z wyników wyszukiwania. W przypadku partnerów sieciowych z kilkoma lokalizacjami prezentujemy zawsze tych znajdującą się najbliżej adresu dostawy. Miejsca znajdujące się dalej przesuwamy w dół listy.

Wyniki sponsorowane: Pyszne.pl oferuje płatne usługi promowania, zwiększenie widoczności w serwisie i przesunięcie na wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania „Najlepiej dopasowane”. Poprawiona widoczność jest proporcjonalna do pozycji zajmowanej w serwisie Pyszne.pl na podstawie czynników rankingowych wymienionych wyżej.

Przykład: restauracja lub sklep z 4 gwiazdkami mogą pojawić się poniżej miejsca z 3 gwiazdkami, gdy klient znajduje się dalej. W takiej sytuacji właściciele firmy mogą chcieć poprawić swoją widoczność. Możliwe jest również to, że restauracja lub sklep chce zdobyć więcej zamówień określonego dnia i tylko wtedy korzysta z usług promowania.

Podczas gdy nasze usługi promowania są ważnymi narzędziami dla partnerów, znaczenie dla klientów nadal jest jednym z głównych celów naszego rankingu. Aby zapewnić wyniki wyszukiwania pasujące do potrzeb klientów, restauracje i sklepy są objęte limitami dotyczącymi poprawy widoczności. Przykład: to będzie bardzo kosztowne, by podmiejska restauracja, która zajmuje 150 miejsce na liście, nagle zajęła 1 miejsce w danym mieście dzięki naszej usłudze promowania.

Ograniczamy też liczbę miejsca, o które lokal może się przesunąć. Dzięki temu możemy mieć pewność, że pozycja restauracji lub sklepu zawsze jest ustalana przede wszystkim na podstawie ocen klientów. Chcemy nagradzać restauracje i sklepy, które zapewniają klientom doskonałą obsługę oraz skuteczną realizację zamówień. Partnerzy korzystający z usług promowania są oznaczeni na liście etykietą „sponsorowane”.

Ulubione: Masz możliwość zapisania restauracji lub sklepów jako „Ulubione”. Tacy partnerzy pojawią się wyżej w wynikach wyszukiwania, aby ułatwić Ci ich znalezienie.

Inne czynniki: Możemy tymczasowo promować strategicznych partnerów, co może mieć wpływ na kolejność restauracji lub sklepów. Ponadto, jeśli podjęto jakiekolwiek działania związane z filtrowaniem, sortowaniem lub wyszukiwaniem, będzie to miało wpływ na kolejność i rodzaje wyświetlanych restauracji i sklepów w oparciu o zgodność tych restauracji i sklepów z kryteriami filtrowania, sortowania lub wyszukiwania.

Testowanie: Od czasu do czasu możemy przeprowadzać testy lub eksperymenty w celu monitorowania i ulepszania naszych usług, co może mieć tymczasowy wpływ na pozycję restauracji lub sklepów.

Czy ten artykuł był pomocny

Powiązane artykuły

Jaki jest status restauracji i sklepow wymienionych na liscie Pyszne.pl?
Pyszne.pl jest internetową platformą do zamawiania i dostarczania żywności, która zawiera listę około 13.000 sklepów i restauracji (partnerów) na terenie Polska, w których konsumen...
Dlaczego niektóre miejsca mają pod nazwami napis „Sponsorowane”?
Zazwyczaj ranking restauracji lub sklepów jest ustalany na podstawie odległości od klienta, ocen i popularności. Im lepiej dana firma wypada w tych trzech obszarach, tym lepszą poz...
Nie możesz znaleźć tego, czego szukałeś?