Podaj adres dostawy
Szukaj
Czy miałeś na myśli?
Podaj nazwę ulicy i numer domu

Zamawiaj jedzenie 24 h na dobę w Warszawie | Pyszne.pl

Warszawa to miasto, które nigdy nie śpi. Czuwaniem wymieniają się pracownicy zakładów przemysłowych, korporacji i dyskotek. Nie śpią studenci. Do późnych godzin nocnych imprezują lub przygotowują się do egzaminu. Nie śpią młodzi rodzice, którzy utulając ząbkujące dziecko, w końcu głodnieją. Na szczęście, jedzenie w nocy w Warszawie zawsze jest dostępne. Kto zamawia jedzenie nocą? Jakie potrawy najczęściej dostarczają stołeczne restauracje? Poznaj przysmaki regionu i przekonaj się, że zamawianie jedzenia online to czysta przyjemność!

Sushi na Wilanowie, kuchnie świata w Śródmieściu

W 2015 roku jeden z portali o tematyce kulinarnej przeprowadził analizę warszawskiej gastronomii. „Badacze smaków” odwiedzili każdą stołeczną restaurację, kawiarnię i bar z przekąskami – łącznie ponad 3500 miejsc! Okazało się, że w Warszawie króluje kuchnia polska. Najwięcej funkcjonuje tu barów mlecznych, szynków z potrawami staropolskimi, studenckich i pracowniczych jadłodajni. Na drugim miejscu plasuje się kuchnia włoska: pizze, makarony, przepyszne desery (np. tiramisu, zabajone, panna cotta). Zdaje się, że pizze należą do najczęściej zamawianych potraw z dowozem wieczorową porą: zajadają się nimi imprezowicze na domówce i rodziny w wieczór filmowy. W stolicy nie brak również restauracji serwujących kuchnię turecką. Pożywny kebab to ulubione danie młodzieży, która wraca do domu po nocnych baletach. Z kolei koneserzy smaku zamawiają nocą jedzenie „od Wietnamczyka” - zdrowe mieszanki warzyw, makaronu i mięsa, oblane aromatycznymi i intensywnymi w smaku sosami. Co ciekawe, w Warszawie ukształtowały się tematyczne ośrodki kulinarne. Można zauważyć, że najwięcej restauracji z kuchnią japońską pojawiło się na Wilanowie, w Śródmieściu natomiast najczęściej otwierają swe podwoje knajpy z kuchnią świata. Okolice biurowców na Domaniewskiej to słynne skupisko restauracji z kuchnią chińską.

Zamawianie jedzenia nocą: zapiekanka dla studenta, dania japońskie dla dwojga

Jeśli już zamawiać jedzenie w nocy, to tylko kebab lub pizzę. Ta dewiza powoli przechodzi w zapomnienie, bowiem różnorodność warszawskiej gastronomii pozwala na odstępstwo od reguły. Późnym wieczorem masz próbę zespołu, robisz na drutach swetry, a może chodzisz na chiński? Poświęcając się pasji, łatwo zapomnieć o jedzeniu. Wracając do domu, zamów tradycyjną warszawską zapiekankę: na długiej bagietce, pełną ulubionych dodatków. Gdy nie masz ochoty na kebab czy falafela, weź hamburgera! Warszawskie restauracje jako pierwsze w Polsce przeniosły ten przysmak ze świata masowej produkcji kulinarnej na wyższy poziom. Stołeczne hamburgery charakteryzuje świetnie wysmażona wołowina, dodatek świeżych warzyw, zdrowa bułka, a także dostępność w nocy. Alternatywą dla popularnych potraw z dowozem są ziemniaki z pieca. W wersji wegetariańskiej lub z mięsnym farszem, które smakują jak te w babcinym domu. To nie koniec kulinarnych przyjemności dostępnych do późna. Wegetarianie i weganie z pewnością ucieszą się na buddha bowl – miskę pełną rozmaitości. Składają się na nią warzywa liściaste, pełnoziarniste zboża i pełnowartościowe białko. Wynik: kolorowa potrawa pełna zdrowych przysmaków. Można ją jeść nocą bez wyrzutów sumienia!

Jak zamawiać jedzenie 24 h na dobę przez internet?

Kto przyjechał do Warszawy, zechce zapewne poznać jej smaki. Restauracje oferują (również z dowozem) tradycyjny schab po warszawsku, znany jako schab w galarecie, zrazy, flaki, rosół i pomidorową, a także desery: wuzetkę wymyśloną pod koniec lat 40. XX w. w intencji promocji miasta, hiszpańskie flan, churros i turron, chińskie ciasto księżycowe (więcej informacji o deserach kuchni świata znajdziesz w encyklopedii kulinarnej Foodwiki) oraz wiele innych głaszczących podniebienie przystawek, dań głównych i słodyczy. Jak zamawiać dobroci z warszawskich lokali online?

  • Odwiedź stronę Pyszne.pl lub pobierz aplikację mobilną.
  • Wpisz preferowany adres dostawy.
  • Wybierz interesujące Cię potrawy z menu restauracji, które dostarczają w Twojej okolicy.
  • Zapłać tak, jak Ci wygodnie: kartą lub przelewem. Czekaj na dostawę.
  • Wybór restauracji dostarczających jedzenie 24 h na dobę jest szeroki. Nie wiesz, na co się zdecydować? Przeglądaj opinie użytkowników, którym – tak jak Tobie – zależało na zjedzeniu czegoś pysznego nocną porą. Dowiesz się nie tylko o smaku potraw, ale również rzeczywistym czasie dostawy z poszczególnych lokali. Co więcej, niektóre z restauracji umożliwiają śledzenie dostawy jedzenia nocą przez usługę Food Tracker, która działa podobnie jak śledzenie przesyłek kurierskich. Dzięki dużej różnorodności smaków i dostosowaniu do potrzeb klienta, przebywając w Warszawie możesz być pewny, że spełnisz kulinarne pragnienia również nocą. Zamów późną kolację lub wczesne śniadanie na Pyszne.pl!