Podaj adres dostawy
Szukaj
Czy miałeś na myśli?
Podaj nazwę ulicy i numer domu

Zamawiaj online pizzę 24 godziny na dobę! | Pyszne.pl

Sycące, pachnące dymem z pieca opalanego drewnem, smakowite placki śnią się po nocach tym, którzy lubią dobrze zjeść. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zamówić pizzę późną wieczorową porą – z Pyszne.pl to dziecinnie proste! Oczekując na posiłek, poznaj kilka interesujących faktów o tym włoskim przysmaku:

  1. Pizza wywodzi się z Włoch, dokładniej z Neapolu, gdzie w XVIII w. jadali ją ludzie niezamożni. Posiłek był prosty w przygotowaniu i sycący, początkowo na cieście znajdował się tylko sos pomidorowy i ser.
  2. Pierwszą pizzę dostarczono już w 1889 r., choć zamawiający ją do pałacu król Humbert I i królowa Małgorzata nie sądzili, że pizza z dowozem za nieco ponad sto lat w gastronomii krajów rozwiniętych będzie standardem.
  3. Pizza do Europy przywędrowała okrężną drogą, przez wpływowe Stany Zjednoczone. W 1905 w Nowym Jorku Włoch Lombardi otworzył pierwszą pizzerię na Nowym Kontynencie. Lokal istnieje do dziś, choć pizzę (również na kawałki) można dostać na rogu niemal każdej nowojorskiej ulicy.

Pizza nocą – kto nie ma jej na sumieniu?

Współczesna pizza z dostawą to pomysł właściciela amerykańskiej pizzerii Dominic's (później sieci Domino's), który na dostarczaniu włoskich placków zarobił krocie i zrewolucjonizował rynek światowej gastronomii. Kto wyobraża sobie codzienność bez możliwości zamówienia pizzy, a nawet obiadu domowego czy sushi? Zamawianie pizzy z dowozem to przyjemność, którą się dzieli – bo pizza łączy. Wybieranie dodatków, sosu, grubości ciasta, otwieranie pudełka, dyskusje przy jedzeniu... To magia towarzysząca każdemu zamówieniu. Zapewne i Ty kojarzysz moment, który zdarza się na najlepszych domówkach. Kiedy w środku nocy wszyscy głodnieją, rzucone przez kogoś „Zamawiamy pizzę?” spotyka się z entuzjazmem godnym radości po zaliczeniu ważnego egzaminu lub odwołaniu zajęć. Pizza nocą smakuje jak nigdy również po długiej podróży. Twój samolot wylądował o 2.00, Ty wciąż w jet-lagu, więc masz ochotę na ciepły obiad. Co, jak nie pizza, zaspokoi apetyt na dobre jedzenie? Pora na posiłek wypada nocą również wtedy, gdy pracujesz i potrzebujesz uzupełnić energię do rana. Zjedzona w nocy pizza zmobilizuje organizm do kilku kolejnych godzin wytężonego czuwania. Niektóre restauracje proponują zamówienie pizzy „pół na pół” również z dowozem. To ważne, gdy Ty i współzamawiający macie różne gusta.

Jak zamówić pizzę z dostawą całodobową?

Jakie restauracje dostarczają jedzenie 24 h na dobę w Twojej okolicy? Nie musisz dzwonić, by się dowiedzieć! Chcąc zamówić pizzę nocą, na stronie głównej Pyszne.pl podaj swój adres, a ukaże się lista otwartych w danym czasie pizzerii. Wybierz interesujące Cię wersje włoskiego placka, zapłać, jak lubisz i czekaj na dostawę. Nocą drogi są spokojne, posiłku możesz spodziewać się lada chwila!Zamawiając na Pyszne.pl, możesz skorzystać z programów lojalnościowych, prowadzonych przez niektóre lokale – przyznawane przez nie punkty odbierzesz w wiadomości e-mail. Otrzymasz również zniżki do sklepów internetowych Partnerów Serwisu. Pizza z dostawą całodobową dostępna jest nie tylko w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu, ale również w Rzeszowie czy Białymstoku! Odwiedź Pyszne.pl i sprawdź, jakie lokale dostarczają pizzę nocą w Twojej okolicy!