Podaj adres dostawy
Szukaj
Czy miałeś na myśli?
Podaj nazwę ulicy i numer domu

Pizza 24h w Krakowie | Pyszne.pl

Dlaczego pizza to jedno z najpopularniejszych dań świata, uwielbiane przez młodszych i starszych? Każdy, kto choć raz poczuł zapach aromatycznego drożdżowego placka i uraczył swoje podniebienie ulubionymi dodatkami, ten doskonale wie, w czym tkwi sekret tego flagowego dania kuchni włoskiej. Co ciekawe, choć dzisiaj postrzegamy pizzę jako potrawę wywodzącą się ze słonecznej Italii, to jej początków należałoby szukać w starożytnej Grecji. Hellenowie wpadli na pomysł pieczenia cienkich placków, który przejęli Rzymianie, nadając swojemu wypiekowi nazwę picea, pod którą znany jest do dziś. Przez wiele wieków pizza uważana była za danie biedoty, lecz o dziwo raczyli się nią także majętni Włosi, w tym sama królowa Małgorzata, dla której pod koniec XIX w. przygotowano odmianę margherita ze składnikami nieprzypadkowo w kolorach włoskiej flagi.

Pizza dostępna 24 godziny na dobę? Pyszne.pl może spełnić to marzenie!

Kraków, miasto studenckie i ważny ośrodek turystyczny, to także aglomeracja pełna zapracowanych ludzi. Nic zatem dziwnego, że od czasu do czasu zamiast w piątkowy wieczór wyskoczyć na pizzę do Śródmieścia, mieszkańcy o różnych porach dnia i nocy zamawiają ją do domu dzięki dostawie całodobowej. Romantyczna kolacja przy świecach i nastrojowej muzyce, domówka, na której nie może zabraknąć pizzy XXL z ciągnącym się serem, a może serialowy maraton z przyjaciółmi na kanapie? Możesz wybrać danie z restauracji sieciowej, którego smak doskonale znasz np. wakacji albo zaufać kucharzowi z lokalnej włoskiej knajpki. Do wyboru masz m.in. pizze wegańskie (przygotowane ze składników w 100% roślinnych), wegetariańskie i z takimi mięsnymi dodatkami, jak ostra kiełbasa chorizo, pierś kurczaka bądź bekon. Poza tym pizza dowieziona nocą może zostać przygotowana na różnych spodach, np. grubym i puszystym, cienkim i kruchym lub bezglutenowym. Zamawiając pizzę 24h, warto sięgnąć też po inne pozycje w menu wybranej knajpki, takie jak burgery czy makarony.

Pizza z dowozem przez całą dobę to spełnienie marzeń wszystkich krakowskich smakoszy. Wybierz spód i dodatki, opłać zamówienie, a znakomity kucharz i solidny kurier z Pyszne.pl zajmą się resztą. Smacznego!