Podaj adres dostawy
Szukaj
Czy miałeś na myśli?
Podaj nazwę ulicy i numer domu

Kebab 24h z dostawą do domu - zamów online | Pyszne.pl

Kebab z dostawą całodobową – spełnione marzenie smakoszy

”Kebab 24 h/7” to szyld, który pojawia się nawet w mniejszych miejscowościach Polski. Coraz więcej tureckich restauracji decyduje się dostarczać potrawy całodobowo. Biorą pod uwagę potrzeby nastolatków i rodzin z dziećmi. Miłośników dobrego jedzenia, którzy nie chcą, by ograniczał ich czas. Z jakim przyjęciem spotkał się kebab w naszym kraju w połowie lat 90.? Jakie rodzaje kebabu dostępne są z dowozem? Dowiedz się więcej na temat tureckiego dania, które dobrych kilkadziesiąt lat temu podbiło serca Amerykanów i Europejczyków.

Smak kebabu podbił polskie podniebienia

Ciekawostką jest, że gdy Turek mówi „kebab”, może mieć na myśli ponad 20 odmian tego smakowitego dania. Amerykanie określenia „kebab” używają w znaczeniu „shish kebab”, czyli mięsa mielonego, pieczonego na grillu w formie szaszłyków. Natomiast jeśli polski student zapyta kolegę w drodze do domu: „Idziemy na kebaba?”, ma na myśli nic innego, jak popularny w naszym kraju döner kebab z mięsa wolno obracającego się na pionowym rożnie. Historia dania sięga kilkuset lat wstecz. Ponoć już Henryk Sienkiewicz w „Potopie” kazał Zagłobie powiedzieć: „tatarscy mułłowie umieli baraninę z czosnkiem tak przyrządzać, że kto pokosztował, zaraz od wiary gotów był odstąpić”. Kebab do Europy przybył wraz z tureckimi imigrantami. Londyn i Berlin po dziś dzień spierają się o to, w którym mieście powstała pierwsza restauracja z kebabem. Dla współczesnej kultury spożywania kebabu nie ma jednak znaczenia, czy było to w 1966 czy w 1971. Europejczycy, a w ślad za nimi Amerykanie, pokochali wolno pieczone i dobrze doprawione mięso tak mocno, że nie wyobrażają sobie bez niego codziennej diety. Czy kebab jest zdrowy? Z pewnością obciąża organizm mniej, niż potrawy smażone w głębokim oleju. Tłuszcz nie zostaje w mięsie, a w dużej ilości ścieka z rożna, ponadto dodatek surówek sprawia, że kebab dostarcza wielu witamin. Co najważniejsze: syci i poprawia samopoczucie.

Kto zamawia kebab z dostawą całodobową?

Dlatego od czasu do czas pozwól sobie na kebab nocą. Możesz wstąpić do tureckiej restauracji po imprezie, możesz również – w wygodny sposób – zamówić kebab z dowozem do domu. Kto korzysta z takiej opcji? Studenci, dla których kebab to pożywny posiłek w przystępnej cenie. Zamawiają go w trakcie nocnych przygotowań do egzaminu lub na spotkania towarzyskie. Rodziny z dziećmi – jedzą kebab spontanicznie, na kolację, w trakcie wieczoru filmowego lub przy grach planszowych. Pracownicy, czy to fizyczni, czy umysłowi, którzy potrzebują solidnej dawki substancji odżywczych na kolejnych kilka godzin wysiłku. Kebab w wersji spolszczonej smakuje bowiem każdemu. Tradycyjnie powinno być to mięso baranie, choć restauracje tureckie w polsce częściej podają kebab z drobiem lub cielęciną. Nie może być to jednak zabroniona w świecie islamu wieprzowina. Do mięsa dodaje się surówki – w wersji polskiej np. z kapusty pekińskiej, lub klasycznego pomidora i ogórka. Składniki wkładane są do bułki (ewentualnie chlebka pita), ewentualnie zawijane w cieście. Do tego odrobina sosu (łagodny – jogurtowy lub ostry – czosnkowy) i jedna z najpopularniejszych potraw street food'u gotowa. Restauracje z kebabem jako alternatywę często proponują wegetariańskiego falafela.

Prosty schemat: zamów – zapłać - jedz

Dlaczego warto zamawiać kebab nocą? Dostaniesz go szybciej, bo dostawcy nie będą stali w korkach. Zjesz go w spokoju, odpoczywając – tak, jak lubisz. I zamówisz w bardzo prosty sposób na Pyszne.pl. Pyszne.pl to serwis z bazą restauracji, które dostarczają kebab z dostawą całodobową w Twojej okolicy. Wiadomo, że w Warszawie lokali serwujących kebab 24 h na dobę jest mnóstwo, ale co z mniejszymi miastami? W oknie wyszukiwarki serwisu wpisz adres dostawy (np. Gorzów Wielkopolski), a ukaże się lista restauracji, dostarczających jedzenie całodobowo w Twoim miejscu zamieszkania. Zamawiając na Pyszne.pl, nie tracisz punktów lojalnościowych z ulubionych restauracji – możesz je otrzymać w wiadomościach e-mail. Ponadto, czekają na Ciebie zniżki do sklepów internetowych Partnerów Serwisu. W większych miastach znajdują się dziesiątki restauracji z kebabem, które dostarczają również nocą. Jak wybrać najlepszą? Zapoznaj się z opiniami użytkowników serwisu. Te dotyczą nie tylko smaku dania, ale również faktycznego czasu i jakości dostawy. Zamów kebab z dostawą całodobową na Pyszne.pl i ciesz się smakowitym wieczorem, spędzonym po Twojemu.