Podaj adres dostawy
Szukaj
Czy miałeś na myśli?
Podaj nazwę ulicy i numer domu

Smakowita kawa na wynos - a może na zamówienie? | Pyszne.pl

Polacy bez wątpienia są kawoszami. Co najmniej jedną filiżankę kofeinowego napoju wypija codziennie 75% z nas. Mamy ulubione zwyczaje, związane z delektowaniem się kawą: pijemy jedną rano i jedną w południe, zawsze z ulubionego kubka lub z kawiarni po drodze do pracy, gdzie kupujemy kawę na wynos. Skąd zwyczaj picia kawy w Polsce? Pojawił się już w XVII w. za sprawą przebywających na ówczesnych terenach kraju Turków. Pierwsze kafehausy pojawiły się w Gdańsku w XVIII w., lecz początkowo kawa nie była napojem dla wszystkich. Z czasem picie kawy upowszechniło się, a ci, których nie stać było na oryginalne, sprowadzane zza granicy ziarna, przyrządzali mieszankę na bazie cykorii (wkrótce też powstała pierwsza fabryka kawy zbożowej). W początkach XIX w. polskie życie kawiarniane kwitło. Oferowano różne gatunki kawy, przyrządzano ją na rozmaite sposoby. Niedobór kawy dotknął Polskę w okresie wojny, a następnie odbudowywania kraju. Kawa na wynos to wynalazek współczesny, powstały na Zachodzie z potrzeby oszczędzania czasu. Zamówioną kawę można wypić w drodze do pracy lub przy biurku, w przyjemny sposób rozpoczynając codzienne obowiązki.

Latte, mokka, kawa mrożona... Rodzaje kawy

Jeśli w drodze do biura nie mijasz swojej ulubionej kawiarni lub zdarzy się, że tego dnia pracujesz z domu, nie musisz rezygnować z pobudzającego napoju. Zamów kawę z dowozem w dowolne miejsce na terenie miasta! Kawę na zamówienie oferują lokale nie tylko warszawskie, ale i restauracje w Katowicach, Krakowie czy w Poznaniu. Kawa to napój, który wywodzi się z Etiopii, jednak sposobów jej przyrządzania nauczyli nas Włosi. Która kawa jest Twoją ulubioną?

  • espresso – mocna kawa podawana w małej filiżance, w dawce idealnej na pobudzenie,
  • cappuccino – to espresso z dużą ilością spienionego mleka,
  • americano – espresso z dodatkową ilością wody, można je porównać do polskiej „czarnej kawy”,
  • mokka – kawa z czekoladą i bitą śmietaną,
  • frappe – to kawa mrożona, popularna w Polsce zwłaszcza w okresie letnim.
Dla niektórych codzienne picie kawy to konieczność, dla innych – okazja do delektowania się napojem parzonym ze starannie wyselekcjonowanych ziaren, w określony sposób, który można nazwać sztuką. Na Pyszne.pl znajdziesz kawę na zamówienie każdego z wymienionych rodzajów!

Jak zamówić kawę przez internet?

Gdzie szukać kawy na zamówienie online?

  1. Odwiedź Pyszne.pl lub pobierz aplikację serwisu na urządzenia mobilne.
  2. Wpisz swój adres, np. 3 Maja, Rzeszów.
  3. Przeglądaj menu pobliskich restauracji i wybierz interesujące Cię napoje kawowe.
  4. Zapłać, jak Ci wygodnie i oczekuj na dostawę. Ciesz się aromatycznym napojem w domu lub w pracy!
Zamawiając kawę na wynos na Pyszne.pl, możesz wziąć udział w programach lojalnościowych, prowadzonych przez niektóre restauracje. Znaczki za zamówienia otrzymasz w wiadomościach e-mail. To niejedyna korzyść dodatkowa, płynąca z zamawiania napojów i jedzenia na dowóz online. Zamawiając na Pyszne.pl, zbierasz punkty, które możesz wymienić na zniżki do sklepów internetowych Partnerów Serwisu. Kawa na ławę? Zawsze mile widziana – zamów kawę na wynos na Pyszne.pl!