Wybierz swój językPolski

Zamów jedzenie online
Podaj adres dostawy

Podaj adres i znajdź restaurację z dowozem w Twojej okolicy

Firmy cateringowe - profesjonalna obsługa przyjęć

Firmy cateringowe pomogą przygotować każde przyjęcie

Na rynku pojawiają się wciąż nowe firmy cateringowe. Nic w tym dziwnego, zapotrzebowanie na firmy cateringowe bezustannie rośnie. W dzisiejszym świecie brakuje czasu na tak przyziemne czynności jak gotowanie. Każdego dnia mamy mnóstwo obowiązków w pracy, na uczelni, w domu, dlatego przygotowywanie posiłków dla siebie i dla rodziny codziennie, zdaje się być niemożliwe. Jednak dobrze pamiętamy o tym, że należy zjeść przynajmniej jeden ciepły posiłek w ciągu dnia. Dlatego firmy home catering są nam wręcz niezbędne. W związku z tym, że firm zajmujących się dostarczaniem jedzenia na zamówienie jest naprawdę sporo, wiele z nich specjalizuje się w jakimś konkretnym rodzaju cateringu, np. coffee catering.

Coraz większym powodzeniem cieszą się firmy cateringowe specjalizujące się w dietach odchudzających i zdrowotnych. Współczesne kobiety dbają o swoje zdrowie i wygląd, są świadome tego, że efekty ich odchudzania zależne są przede wszystkim od dobrze zbilansowanej diety. Firmy cateringowe zajmujące się dietetycznymi potrawami, nie tylko dostarczają gotowe posiłki, ale wcześniej przeprowadzają specjalny wywiad z klientem, żeby dopasować jadłospis do jego preferencji smakowych i zapotrzebowania na kalorie. Firmy cateringowe mogą dostarczać dietetyczne dania raz albo kilka razy dziennie. Są one podane w takiej formie, żeby można było je spożywać w pracy lub na uczelni. Razem z potrawą dostarczane są też sztućce i serwetki. Korzystanie z usług cateringu jest doskonałym sposobem na korzystną zmianę diety, jeśli brakuje nam czasu – lub zwyczajnie chęci – na przeliczanie kalorii spożywanych produktów i układanie optymalnego jadłospisu na każdy dzień. Firmy cateringowe zrobią to za nas.

Firmy cateringowe - kompleksowa obługa Twoich gości

Inne firmy cateringowe specjalizują się w eventach – catering bankiety, obsługa konferencji, pikników, itd. Takie firmy cateringowe są niezwykle popularne w Polsce, odkąd przyszedł do nas zwyczaj urządzania wyjazdów integracyjnych dla pracowników. Prawie każde większe przedsiębiorstwo od czasu do czasu organizuje firmową imprezę, podczas której za przygotowanie jedzenia odpowiedzialne są właśnie firmy cateringowe. Firmy cateringowe zajmują się kompleksową obsługą gastronomiczną takich eventów. Po pierwsze dokonują zakupu produktów niezbędnych dla przyrządzenia wybranych przez klienta dań. Potem zajmują się przygotowywaniem posiłków. Podczas samego eventu, firmy catering and event zajmują się bezpośrednią obsługą klientów – podają potrawy, uzupełniają napoje na stolikach, sprzątają salę po imprezie.

Firmy cateringowe spełnią każde twoje życzenie

Firmy cateringowe znajdujące się już jakiś czas na rynku doskonale znają potrzeby konsumentów. Wiedzą, że udany catering to taki, który dopasowany jest do rodzaju wydarzenia, pory roku i osobistych preferencji klienta. Inne dania podają firmy cateringowe podczas rodzinnego pikniku, inne na bankiecie z okazji dwudziestolecia istnienia przedsiębiorstwa. Różni się także sposób podania potraw. Plastikowe kubki i tekturowe talerzyki są wykluczone podczas przerwy kawowej w trakcie konferencji odbywającej się w hotelu, świetnie się natomiast sprawdzą na integracyjnym pikniku dla tysiąca osób. Rodzaj serwowanych potraw różni się także w zależności od pory roku. Zimą firmy cateringowe stawiają na gorące dania mięsne z gęstymi sosami i warzywami często duszonymi lub gotowanymi. W chłodne dni sprawdzą się także pożywne sałatki z majonezem, gorące przekąski i ciasta podawane na ciepło – na przykład szarlotka. Nie można też zapomnieć o dużym wyborze gorących napojów – kawy, herbaty i czekolady. Latem serwuje się lżejsze potrawy, ryba lub chude mięso pasują idealnie na główne danie w upalny dzień. Świetne letnią porą są sałatki przyrządzone z sezonowych owoców i warzyw, kolorowe przystawki z łososia, sera, warzyw, lekkie owocowe desery z galaretką oraz lody. Podobnie jak zimą nie wolno zapomnieć o zapasie gorących napojów, tak latem niezbędna jest duża ilość soków, kolorowych napojów gazowanych i wody mineralnej. Firmy cateringowe przy przygotowywaniu menu biorą również pod uwagę specjalne prośby klienta – zdarzają się na przykład imprezy, na których znaczną część gości stanowią wegetarianie. Jeśli podczas eventu ma się pojawić dużo dzieci, menu musi być przygotowane tak, żeby zachęcać najmłodszych do kosztowania smakołyków.

Na szczęście w Polsce nie brakuje dobrych catering firm, które mogą pochwalić się doskonałą jakością usługi – pysznym smakiem potraw, miłą obsługą i elastycznością.