Podaj adres dostawy
Podaj adres dostawy

Podaj adres i znajdź restaurację z dowozem w Twojej okolicy

NOWOŚĆ fast food│Hamburgery & kebab online!

Coraz częściej jemy fast food na obiad

Polacy są coraz bardziej zapracowani. Już nie pracujemy po 8 godzin, tak jak dwadzieścia lat temu pracowali nasi rodzice. Młodzi ludzie wiedzą, że żeby do czegoś dojść, trzeba pracować więcej i poświęcać pracy więcej energii. Niektórzy pracują tak długo trochę wbrew sobie są zatrudnienia w korporacjach, w których nie wychodzi się z pracy przed zmrokiem. Wszystko to sprawia, że coraz mniej mamy czasu na gotowanie posiłków, a coraz częściej decydujemy się na fast food.

  • Szybki hamburger w czasie lunchu, szybkie frytki w drodze do domu czy ciepłe kanapki na wynos zamiast obiadu to znacznie łatwiejsze niż przygotowanie sobie kanapek, a potem gotowanie zdrowych zup, kotletów, czy choćby makaronów z sosami.

Zaletą dań typu fast food jest oczywiście także i to, że są tanie. Nie zapłacimy za danie z reguły więcej niż 10 złotych, a więc cena nie jest wygórowana, zwłaszcza dla kogoś, kto z racji angażującej pracy zarabia więcej niż przeciętny Polak.

Fast food to już nie tylko hamburgery

Co ciekawe, tego typu dania, czyli fast food, kojarzone są najczęściej z restauracjami typu McDonald's czy KFC. Gdy myślimy o szybkim jedzeniu, przychodzą nam zwykle do głowy bardzo kaloryczne i niezdrowe kanapki z kiepskiej jakości kotletami albo skrzydełka kurczaka w grubej panierce czy frytki, smażone od tygodni na tym samym oleju. A tymczasem fast food od jakiegoś czasu to nie tylko popularne sieciówki, ale także znacznie bardziej zdrowe jedzenie, jak choćby podawane na ciepło kanapki z mnóstwem świeżych warzyw i dobrej jakości wędliną, tuńczykiem czy innym dodatkiem mięsnym. Inne restauracje specjalizują się w rybach i chociaż w menu znajdziemy wiele różnych ryb, przygotowywanych na rozmaite sposoby i podawanych z frytkami i surówką, to dania są także tanie, a ich zaletą jest to, że nie czekamy na nie dłużej niż kilka minut. Tego typu restauracje i bary, które podają dania fast food znaleźć można przeważnie w galeriach handlowych tam, bardziej niż gdziekolwiek indziej, zastanawiamy się co na szybki obiad zjeść w trakcie zakupów.