Wybierz swój językPolski

Zamów jedzenie online
Podaj adres dostawy

Podaj adres i znajdź restaurację z dowozem w Twojej okolicy

Cater jedyne w swoim rodzaju usługi cateringowe! Zamów online!

Znaczenie i początki cater

Cater to skrót, który używany jest często do określenia cateringu. W języku angielskim cater oznacza – „zaopatrywać”, „dostarczać”. Jest to usługa przeznaczona przede wszystkim dla firm, jednak coraz częściej korzystają z niej osoby prywatne. Cater we własnym zakresie oferuje własne zaplecze, materiały, transport, a także całą obsługę gastronomiczną przyjęć, bankietów, imprez. Nie będę ukrywać, że profesjonalny cater należy do najtrudniejszych usług, jakimi zajmuje się przemysł gastronomiczny. Dobrze wykonany cater to cała sieć powiązana ze sobą mnóstwem czynników, które muszą być spójne i efekt końcowy ma tworzyć jedną, piękną całość. Cater powstał już w latach 40., dzięki J. Willardowi Marriottowi, kiedy to właściciel wielu restauracji, robiąc rozeznanie swego rynku, zauważył, iż jedna z restauracji zbiera dużo większe zyski i lepiej prosperuje, mimo identycznego menu. Okazało się, że ta restauracja oferuje jedzenie na wynos, które cieszy się niezwykłą popularnością …I tak to się wszystko zaczęło. Oczywiście Marriott szybko wykorzystał cater i wprowadził tego typu usługi dla pasażerów podróżujących samolotami, podpisując umowę z liniami lotniczymi. Powoli wprowadzanie cateru zajmuje się równiez best pizza

Najlepsze usługi cateringowe w Twoim mieście!

Właściwy dobór dań na przyjęcie jest oczywiście sprawą kluczową dla cater. Zależy to przede wszystkim od charakteru imprezy - czy mamy do czynienia z przyjęciem dla grona przyjaciół, imprezą rodzinną, czy spotkaniem biznesowym. Ponadto dobór potraw w cater zależeć może od wieku zaproszonych gości, bo jak wiadomo jedzenie dla dzieci, będzie zupełnie inne, niż to oferowane dorosłym. Profesjonalny cater zawsze zwraca uwagę również na aktualną porę roku i stara się dobierać odpowiednie do niej posiłki. W zimę cater dostarcza dość rozgrzewające, ciężkie i kaloryczne dania – jednak to nie jest regułą, bo wszystkim w cater rządzi klient i jeżeli jego życzenie jest inne, to każdy cater dostosuje się do jego wymagań. Wedle zasady „klient nasz pan”! Powracając do tematu, latem z kolei na stołach przeważnie królują dania lekkie, takie jak sałatki, przystawki i tym podobne. Jak wiadomo przygotowywanie dobrego i smacznego jedzenia, to główny obowiązek cater. Klienci mają tu ogromny wybór, nie tylko samych potraw, ale całych kuchni, w których cater się specjalizują. Począwszy od polskiej, domowej kuchni, poprzez włoską, meksykańską , chińską, egzotyczną i tak mogłabym wymieniać długo. Generalnie na rynku cater na pewno znajdziemy odpowiadającą naszym upodobaniom i preferencjom firmę. Zupełnie inną bajką w cater są sposoby przygotowywania tych potraw. Niejednokrotnie mamy do czynienia z istnymi dziełami sztuki. Obecna konkurencja na rynku cater sprawia, że nie wystarczy już tylko estetyka i ładne podanie potraw, ale trzeba się wyróżniać czymś oryginalnym i niepowtarzalnym, aby zostać zauważonym i mieć szeroką grupę odbiorców. Przykładowo carving - jest sztuką ozdabiania warzyw i owoców. Jest niezwykle czasochłonny, ale efekt finalny wart jest każdej minuty. Można stworzyć absolutnie wszystko, a ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Takie dzieła cater i bar catering zdobią nie tylko talerze, ale także całe stoły.

Profesjonalna obsługa oraz ekspresowa dostawa!

Niezykle ważna w cater oprócz jedzenia i dekoracji, jest również profesjonalna obsługa. Najlepsze firmy cater zatrudniają doświadczonych kucharzy i kelnerów, którzy zrobią wszystko, aby zadowolić gości. W skład obsługi takiej firmy, wchodzi także ekipa sprzątająca, która po przyjęciu zadba o uprzątnięcie całego bałaganu. Jednym słowem cater jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą zaoszczędzić swój czas, mieć pewność, że wszystko się uda i pójdzie zgodnie z planem, a przede wszystkim, że goście będą zadowoleni. Maria, która jest stałą klientką jednej z firm cater, mówi: „Ze względu na mój zawód, muszę często organizować spotkania biznesowe i konferencje. Praktycznie co miesiąc muszę urządzić taki bankiet dla kilkudziesięciu osób. Sama nie byłabym w stanie zadbać o wszystko i jeszcze dodatkowo załatwiać przy tym sprawy biznesowe. Za każdym razem zamawiałam cater lub canapes, który zrobił za mnie wszystko i dbał o każdy szczegół, podczas przyjęcia. Goście zawsze byli zadowoleni z jedzenia i obsługi. Ja w tym czasie mogłam zadbać o klientów firmy nawiązać korzystne znajomości”. Ofertę cater możesz sprawdzić na naszej stronie internetowej, wpisując jedynie kod pocztowy swojej miejscowości.