Wspieramy innowacyjny projekt studencki LEM Napoli

Pyszne.pl wsparło crowdfundingowy projekt studentów z Wrocławia – nowoczesny skuter podgrzewający pizzę – LEM Napoli. Skuter będzie prezentowany na międzynarodowych konkursach, w tym SmartMoto Challenge 2015, które odbędą się w dniach 6-13 lipca w Barcelonie.

Skuter LEM Napoli to kolejne dziecko z rodziny pojazdów LEM (Light Electric Motorcycle), stworzony przez konstruktorów z Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych przy Politechnice Wrocławskiej. Najnowszy skuter przeznaczony jest dla dostawców pizzy. Jest nowoczesny, lekki, ekologiczny i ma potencjał do zawojowania branży dostarczania pizzy.

LEM Napoli waży 70 kg i może rozwinąć prędkość do 65 km/h. Przejechanie 100 km to koszt ok. 2,5 zł. Skuter jest wyposażony w technologię odzyskiwania energii z hamowania, która będzie służyła do ogrzewania bagażnika, na którym będzie znajdowała się pizza. Dodatkowo LEM będzie współpracował ze smatfonem lub tabletem kierowcy, przymocowanym do skutera i zainstalowaną na nim aplikacją ,wyposażoną w Google Maps, dzięki której będzie możliwa bieżąca diagnostyka skutera oraz korzystanie z nawigacji.

Studenci zbierali fundusze na projekt na portalu Polakpotrafi.pl. Pyszne.pl sfinansowało projekt w 80%.

Zobaczyliśmy projekt  LEM Napoli i pomyśleliśmy, że to fantastyczny pomysł, innowacyjny i doskonale wpisujący się w potrzeby naszej branży – zamówień jedzenia z dostawą – powiedział Arkadiusz Krupicz, dyrektor zarządzający i współzałożyciel Pyszne.pl Dodatkowo został zaprojektowany w barwach Pyszne.pl, przez naukowców z Wrocławia, gdzie znajduje się nasza siedziba. Jesteśmy dumni, że w naszym kraju powstają takie pomysły i trzymamy kciuki za sukces projektu na międzynarodowych zawodach – dodaje.

W ubiegłym roku reprezentanci Politechniki Wrocławskiej wygrali w Barcelonie. W tym roku chcą utrzymać zwycięski tytuł.

Wizualizacja LEM Napoli i zdjęcia z przygotowań skutera.

15_Skuter Pyszne.pl LEM Napoli_wizualizacja

1