We love piłka nożna!

Już dzisiaj o godzinie 20:45 polska reprezentacja wznowi  zmagania w eliminacjach do Euro 2016 w meczu z Niemcami.  Będzie to kolejna wyjazdowa potyczka o awans do Mistrzostw Europy. Od dawna biało-czerwoni nie mieli tak udanego występu w grupowych eliminacjach. Stawką w meczu są trzy punkty, których zdobycie umocni pierwszą pozycję Polski w grupie D i jednocześnie przybliży naszą reprezentację do panteonu piłkarskiej elity.

Sytuacja w grupie

Po trzech zwycięstwach i dwóch remisach Polska zajmuje pierwsze miejsce w tabeli  z dorobkiem 14 punktów. Jesteśmy drużyną, która jak na razie strzeliła najwięcej bramek (20) i straciła ich najmniej (3).

Cieszy zwłaszcza fakt, że w jesiennych rozgrywkach Orły, po raz pierwszy w historii spotkań polsko-niemieckich, pokonały w Warszawie 2-0 reprezentację Niemiec. Ten spektakularny wynik przybliżył marzenia polskiej drużyny o wyjściu z grupy oraz pokrzepił serca Polaków. Dzięki tak postępowej grze reprezentacja biało-czerwonych awansowała  na 33. miejsce w oficjalnym rankingu FIFA.

Choć marzenia o awansie do Euro 2016 stają się już coraz bardzie realne, trzeba pamiętać, że  w grze wciąż pozostają drużyny Niemiec, Irlandii oraz Szkocji, które mają kolejno po 13, 11 i 9 punktów i tym samym szansę na wyjście z grupy.

Polsce do rozegrania pozostały jeszcze 4 spotkania, w tym 2 mecze wyjazdowe (dzisiejszy mecz z Niemcami oraz mecz ze Szkocją 08.10) i 2 mecze u siebie (z Gibraltarem już 07.09 oraz z Irlandią 11.10). Każdy punkt jest zatem na wagę złota!

Mecz Niemcy-Polska

W dzisiejszym meczu eliminacji do Euro 2016 nasze Orły zmierzą się z niezawodną reprezentacją Niemiec. Drużyny spotkają się na stadionie Commerzbank-Arena we Frankfurcie nad Menem.

Ciekawostką jest, że ostatnie i dotychczas jedyne spotkanie reprezentacji Polski i Niemiec  we Frankfurcie, rozegrane  ponad 40 lat temu, przeszło do historii jako „Frankfurcka bitwa wodna ”. Wspomniany mecz Mundialu rozpaczął się dla obu drużyn przymusowym “prysznicem” . Półtorej godziny przed gwizdkiem doszło do urwania chmury i stadion piłkarski pływał pod wodą! Dzięki sprawnej pracy służb porządkowych spotkanie ostatecznie doszło do skutku i zakończyło się niestety, mimo obronionego karnego przez Jana Tomaszewskiego, porażką naszej drużyny.  W 76. minucie Niemcy strzelili decydującą bramkę, która zapewniła im wejście do finału, a później zdobycie wymarzonego tytułu Mistrzów Świata.

Wokół sukcesu Niemców nad polską drużyną w 1974 roku krążyły przez dłuższy czas pogłoski negujące uczciwe zwycięstwo Niemców. Naszym zachodnim sąsiadom zarzucano między innymi, że niemieckie służby porządkowe odpompowywały wodę tylko z jednej połowy murawy…

Pokaż jak wspierasz naszych!

Choć historia lubi się powtarzać wierzymy, że tym razem we Frankfurcie los uśmiechnie się do polskiej drużyny i nasi chłopcy z Lewandowskim na czele powtórzą wynik z ostatniego spotkania Polska-Niemcy.

A Wy jaki wynik obstawiacie? Podzielcie się z nami Waszym przeczuciami na Facebooku! 10 osobom, które jako pierwsze prawidłowo wytypują wynik meczu, wręczymy kupon o wartości 50 PLN na zamówienie na Pyszne.pl!

Dodatkowo, aby zdopingować Was do wspierania naszej drużyny pełną parą, przygotowaliśmy dla Was kolejną niespodziankę! 3 osobom, które zamieszczą na Instagramie najlepsze zdjęcia zrobione podczas kibicowania, podarujemy kupony o wartości 50 PLN na zamówienie na Pyszne.pl! Pamiętajcie, aby oznaczyć na zdjęciu #pysznepl

Kupony można wykorzystać na przykład już w poniedziałek, zamawiając jedzenie na kolejny mecz polskiej reprezentacji, tym razem z Gibraltarem.

Trzymamy kciuki za naszych chłopców a Wam życzymy niezapomnianych piłkarskich emocji i tradycyjnie smacznego!

grafika z piłkami nożnymi z napisem I love piłka nożna