Sushi burger, sushi donut, sushi pizza…

Pamiętacie sushi burgery – danie składające się ze składników typowych dla klasycznej rolki sushi uformowanych na kształt burgera? Tym razem na Instagramie zapanował szał na sushi pizzę, a nawet – uwaga – na sushi donuty! Choć nazwy brzmią dość osobliwie, to obie potrawy wyglądają (i z pewnością smakują) genialnie! Przekonajcie się sami!

Sushi pizza

Pomysł na suhi pizzę pojawiał się w Internecie już kilkakrotnie, jednak jeszcze nigdy danie nie wyglądało tak apetycznie jak sushi pizza przygotowana przez Instagramowiczkę sobeatuifullyraw. Spód susi pizzy wykonany jest z ryżu oraz pokryty czarnym sezamem, tofu w sosie teriyaki, avocado, imbirem i wasabi.

Nieważne, że bez sera – taka pizza z pewnością smakuje!

Sushi donut

Kolejnym trendem na Instagramie są sushi donuty – zainicjowane również przez Instagramowiczkę sobeatuifullyraw. Do przyrządzenia potrawy potrzebna jest foremka do donutów, którą smarujemy olejem kokosowym, a następnie wypełniamy ugotowanym, zimnym ryżem do sushi. Po wyjęciu donuta z foremki,  dekorujemy go sezamem, imbirem, wasabi i avocado. Tak przyrządzone sushi donuty to małe dzieła sztuki. Aż szkoda je zjeść!

 

Ciekawe co będzie będzie kolejnym trendem z sushi w roli głównej? Frytki? Lasagne? Lody? Jesteśmy otwarci na wszystko!

Zdjęcie z headera pochodzi z profilu na Instagramie: https://www.instagram.com/sobeautifullyraw/