Bazylia – restauracja z włoskim stylem i smakiem

Kuchnia włoska jest jedną z najbardziej popularnych i najbardziej znanych kuchni na całym świecie. Wszystko to z powodu jej aromatyczności oraz bogactwa smaków. Niektórym kojarzy się ona przede wszystkim z pizzą i makaronami, jednak tradycyjne menu jest o wiele bardziej zróżnicowane. Prawdziwą włoską kuchnię możemy odnaleźć w menu restauracji Bazylia, gdzie oprócz pizzy i makaronów widnieją takie pozycje jak risotto, przystawki i sałaty – wszystko na bazie naturalnych i starannie wyselekcjonowanych składników.

W prawdziwej kuchni włoskiej nie wykorzystuje się półproduktów, a używanie gorszej jakości zamienników jest bardzo źle odbierane. Pracownicy restauracji biorą sobie te zasady do serca, co owocuje coraz większym zadowoleniem gości, którzy chętnie wracają do lokalu.

Właściciele lokalu swoje doświadczenie w komponowaniu menu czerpią z podróży. Liczne wycieczki do Włoch były dla nich inspiracją, a kulinarne wspomnienia zdeterminowały rodzaj serwowanych potraw. Aby sprostać wymaganiom gości wciąż zbierają nowe pomysły.

Warto również zaznaczyć, że menu jest ciągle modyfikowane i ulega zmianom sezonowo. Taka taktyka pozwala na wykorzystywanie świeżych, sezonowych składników.

Restauracja Bazylia - pizza

Największym hitem i zarazem specjalnością lokalu jest wspomniana pizza. Jej sekretem jest cienkie ciasto, ziołowy sos, ser mozzarella i mieszanka aromatycznych ziół. W kuchni włoskiej przyprawy odgrywają istną rolę. Nie inaczej jest w Bazyli – o czym świadczy sama nazwa! W menu znajdziemy jeszcze pyszne przystawki, np. Grisini czyli włoskie paluszki z rozmarynem, solą morską, dziesięć dań z makaronem z wykorzystaniem takich składników jak szynka parmeńska, szparagi, pomidory koktajlowe, bazyliowe pesto oraz prawdziwy ser gorgonzola i parmezan. W kategorii dania główne znajdziemy kolejny ser- tym razem pieczony camembert z kurczakiem zawijanym w plastrach boczku. Restauracja może pochwalić się też menu sałatkowym.

Resturacja Bazylia - różne rodzaje spaghetti

Nie chcąc zdradzać Wam wszystkich szczegółów, z przyjemnością zapraszamy do sprawdzenia wszystkich pozycji z karty i w końcu- złożenia zamówienia w restauracji Bazylia!