Pomarańczowe rowery na ulicach Warszawy!

Na ulicach Warszawy pojawiły się pomarańczowe rowery kurierów Pyszne.pl. Te wspomagane elektrycznym zasilaniem pojazdy pozwalają skrócić czas dostawy jedzenia nawet do 25 minut. Topowe stołeczne restauracje nareszcie mają do dyspozycji rozwiązanie, dzięki któremu będą mogły w prosty sposób uruchomić dostawy jedzenia.

df647553d75790a16d65085d13f5a15af0aad506f46377af83pimgpsh_fullsize_distr

Kulinarna mapa polskich miast obfituje w autorskie restauracje, które na tyle wyróżniają się rodzajem kuchni, niepowtarzalnym menu i oryginalnym klimatem, że z miejsca podbijają serca lokalnej społeczności. Czasami klienci mają ochotę na to, aby jedzenie ze swojego ulubionego miejsca zamówić do domu. Żeby nie odprawić ich z kwitkiem restauracja musi uruchomić własny dowóz i ponieść jego wysokie koszty początkowe lub… skorzystać z innowacyjnej usługi wprowadzonej z inicjatywy Pyszne.pl.

Na pierwszy ogień poszła Warszawa. Od początku listopada funkcjonuje tu usługa dostawy rowerowej. Kurierzy Pyszne.pl, poruszający się na pojazdach z elektrycznym wspomaganiem, kursują w Śródmieściu codziennie od 15:00 do 21:00. Ich przewagą jest szybkość. Na doręczenie potrzebują przeważnie tylko 25 minut. Dostawy rowerowe obsługują obecnie 20 stołecznych restauracji. „Zaczynamy od ograniczonej grupy popularnych warszawskich lokali, ale rozwiązanie będziemy wprowadzać na coraz szerszą skalę. Do końca pierwszego kwartału 2017 rowerów będzie jeździło 5 razy więcej.” – mówi Piotr Czajkowski, dyrektor zarządzający Pyszne.pl.

Dlaczego rowery?

Wprowadzenie nowego rozwiązania poprzedziły testy, które wykazały, że w godzinach szczytu rower okazuje się szybszy i bardziej praktyczny niż samochód. Nie stoi w korkach, nie dotyczą go również problemy z parkowaniem. Pojazdy, którymi poruszają się dostawcy Pyszne.pl, zaprojektowane zostały w Holandii z myślą o funkcjonalności i ekologii. Rowery wyposażone są w silnik elektryczny zasilany baterią, ładowaną ze zwykłego gniazdka. Kurierzy przemieszczają się dzięki niemu jeszcze łatwiej i mogą osiągać prędkość do 25 km/h, nie zanieczyszczając przy tym powietrza, którym oddycha miasto. Jedno ładowanie baterii wystarcza na przejechanie ze wspomaganiem dystansu 80 km, co przeważnie wystarcza na cały dzień dostaw.

Na e-bikes jeździ się w ruchu miejskim bardzo wygodnie. Jest to pojazd chyba najlepiej dostosowany do zatłoczonych warszawskich ulic. Na rowerze można poruszać się po jezdni, po ścieżkach rowerowych, a nawet – oczywiście pod pewnymi warunkami – po chodniku. Dzięki temu w 99% przypadków udaje się zmieścić w wyznaczonym czasie przejazdu. – relacjonuje jeden z kurierów

Listopadowa pogoda nie rozpieszcza rowerzystów. Coraz wcześniej robi się ciemno, pojawiają się pierwsze niskie temperatury. Dlatego szczególnie dbamy o komfort i bezpieczeństwo naszych kurierów, między innymi ubierając ich w odzież termiczną i wyposażamy w elementy odblaskowe. Rowery przechodzą regularny przegląd techniczny. – dodaje Piotr Czajkowski.

Nowy pomysł Pyszne.pl na pewno ucieszy klientów, którzy będą mieli do dyspozycji jeszcze większy wybór lokali i dań. W dodatku dostawa z wykorzystaniem e-bikes pozostaje całkowicie bezpłatna niezależnie od wartości zamówienia, co jest ewenementem na rynku. Natomiast dla restauracji propozycja stanowi bardzo nowoczesne rozwiązanie z kategorii „zjeść ciastko i mieć ciastko” – będą mogły uruchomić dostawę jedzenia bez ponoszenia kosztów stałych, płacąc wyłącznie za zrealizowane zamówienia, a przy tym osiągną dodatkowy zysk, budując kolejny kanał marketingowy i pozyskując nową grupę klientów – zwolenników zamawiania jedzenia do domu.

Chcesz zostać Kurierem Pyszne.pl? Wejdź na stronę: kurier-pyszne.pl i dowiedz się więcej!