Pokaż mi jak jesz pizzę, a powiem Ci kim jesteś!

“Pokaż mi jak jesz pizzę, a powiem Ci kim jesteś”. To właśnie tym motto zdawała się kierować amerykańska autorka i badaczka komunikacji niewerbalnej Patti Wood. Czy rzeczywiście sposób w jaki jemy pizzę, może być wyrazem naszej osobowości? Przekonajcie się sami!

Różne sposoby jedzenia pizzy, różne charktery

Każda czynność, którą wykonujemy jest zwierciadłem naszej osobowości. Szczególne znaczenie odgrywają rzeczy, które wykonujemy podświadomie. Nasz charakter może odzwierciedlać się na przykład w decyzji o zakupie danego produktu, w naszych preferencjach smakowych, czy w sposobie jedzenia pizzy. To właśnie ostatnia kwestia, zdaniem Patti Wood, może zdradzić czy jesteśmy pewni siebie, czy raczej skryci, czy mamy konkretne cele życiowe, czy też żyjemy spontanicznie.

Jak jesz swoją pizzę?

Zwiniętą / Złożoną / Jak kanapkę – Typ buntownika

pizza złożona jak kanapka

Osoby jedzące swoją pizzę zwiniętą, złożoną lub jak kanapkę to niezłe ziółka! To buntownicy, którzy nie przywiązują większej wagi do zasad, reguł i  konwencji. To osoby, które nie lubią analizować, rozważać “za” i “przeciw”, zastanawiać się nad konsekwencjami. Osoby jedzące pizzę zwiniętą, złożoną lub jak kanapkę, posiadają konkretne cele życiowe i nie lubią tracić czasu na drobiazgi. Nawet takie jak jedzenie pizzy…

Najpierw brzegi – Typ drama queen

pizza z odgryzionym brzegiem

Osoby jedzące pizzę “od tyłu” to indywidualiści, którzy mają swój własny pomysł na życie. To trendsetterzy, którzy lubią być w centrum zainteresowania i odbiegać od konwencji oraz od tego co zwykłe. Osoby zaczynające jedzenie pizzy od brzegów, to ludzie pewni siebie, którzy są często odbierani przez otoczenie jako głośni, wygadani, mający skłonności do histerii – czyli typowa drama queen. 

Klasycznie – Typ obserwatora

ugryziona pizza

Osoby jedzące swoją pizzę klasycznie, to osoby, które cenią sobie bezpieczeństwo i stabilizację. To ludzie z zasadami, bacznie obserwujący swoje otoczenie, mający konkretne wyobrażenie o życiu. Amatorzy “klasyki”, odbierani są jako osoby ostrożne, wierne i lojalne. Również przy wyborze smaku pizzy.

Sztućcami – Typ przyjaciela

pizza jedzona sztućcami

Osoby jedzące pizzę przy pomocy sztućców, to bezinteresowni, godni zaufania przyjaciele. To ludzie, na których zawsze można liczyć i którzy zawsze wyciągną rękę do kogoś w potrzebie. Otoczenie odbiera osoby jedzące pizzę sztućcami, jako lubiące porządek i ceniące sobię rutynę, przez co również będące przewidywalne. Ta cecha jest również widoczna przy wyborze pizzy. Osoby te pozostają zazwyczaj wierne jednemu jej rodzajowi.

Jak jedzą pizzę Użytkownicy Pyszne.pl?

Zainspirowani analizą przeprowadzoną przez Patti Wood, postanowiliśmy zapytać naszych użytkowników, jak kwestia jedzenia pizzy, wygląda w ich przypadku. Ankieta przeprowadzona na Twitterze nie pozostawia złudzeń. Zdecydowana większość ankietowanych (75%) je swoją pizzę klasycznie. Na drugim miejscu uplasowały się osoby jedzące pizzę sztućcami (20%). Jedzący pizzę zwiniętą lub złożoną stanowią zaledwie 5% wszystkich badanych, natomiast osoby jedzące najpierw brzegi pizzy to gatunek nie występujący w otoczeniu Pyszne.pl. 🙂

screenshot-twitter-com-2016-10-12-12-23-20

Zawsze wiedzieliśmy, że nasi Użytkownicy to wierni, lojalni, bezinteresowni i gotowi do pomocy przyjaciele! 😉