Pizza O´ le!

Chrupiące ciasto, aromatyczny sos, ciągnący ser … Wszyscy znamy i kochamy pizzę! Jedna z najpopularniejszych potraw świata i chluba każdego Włocha cieszy się od lat niezmienną popularnością. Choć sława pizzy nie słabnie, cały czas zmieniają się jej składniki i forma. Coraz większą popularnością cieszą się pizze kreowane na wzór potraw narodowych danego kraju.

Pizza rodem z bella Italia to w pierwszej kolejności ser mozarella, bazyllia oraz pomidory – klasyczna margherita. Na pizzy al prosciutto zamiast bazylli znajdziemy gotowaną szynkę, a pizza con funghi uraczy nasze podniebienia pomidorami, mozzarellą, pokrojonymi w plasterki pieczarkami, czosnkiem i natką pietruszki.

Osoby ceniące sobie bardziej dystyngowane smaki powinny skusić się na włoskie przysmaki z wyższej półki: pomidory, tuńczyk, sardele, oliwki i kapary to składniki pizzy calabrese. Na pizzy alla vongole znajdziemy obok pomidorów wyborne omułki. Włosi przepadają ponadto za pizzą z karczochami, serkiem riccota lub szpinakiem. Obowiązkowym składnikiem każdej włoskiej pizzy jest oczywiście świeże oregano.

Obok włoskich klasyków amatorzy kuchennych wariacji komponują coraz to nowe smakowe kreacje. Coraz większą popularnością cieszą się lokalne odmiany pizzy, które odzwierciedlają smaki danej kuchni narodowej.

Fb_Spanish_Pizza_3 (1)

W Polsce możemy zamówić na przykład pizzę z kiełbasą, boczkiem i kiszonym ogórkiem. Na Węgrzech króluje pizza z salami, boczkiem, cebulą i wędzoną papryką. W Turcji można skosztować pizzy z mięsem mielonym i warzywami, w Japonii z białą kapustą i owocami morza, a w Hiszpani… no właśnie, jak powinna wyglądać (a przede wszystkim smakować) pizza w hiszpańskim stylu?

W związku z tym, że skuter Pyszne.pl walczy o zwycięstwo w Barcelonie, przenosimy się do słonecznej Hiszpanii  i ogłaszamy  konkurs na najsmaczniejszą pizzę w hiszpańskim stylu! Daj ponieść się fantazji, skomponuj hiszpańską pizzę i wygraj jeden z 10 kuponów  o wartości 80 PLN na zamówienie na Pyszne.pl.

Zostaw swoją odpowiedź w dowolnej formie na naszym Fanpage’u, pod tym postem konkursowym. Na Wasze odpowiedzi czekamy do poniedziałku, 13.07.2015, do końca dnia.

Życzymy powodzenia i z niecierpliwością czekamy na la mejor pizza de España!