Napisz list do Pysznego Mikołaja & wygraj 500 PLN

Ho! Ho! Ho! Święta Bożego Narodzenia za pasem, więc czas ogłosić Konkurs. Napisz list do Pysznego Mikołaja i wygraj Voucher 500 PLN na Pyszne.pl!

Wyobraź sobie, że Pyszny Mikołaj może spełnić każde Twoje kulinarne marzenie. Czy istnieją takie dania, na które od zawsze miałeś ochotę, potrawy o których marzysz, aby ich spróbować, a może kuchnia jakiegoś odległego kraju jest Ci niezwykle bliska?

picmonkey-collage

Pyszny Mikołaj i jego wierny kompan Elf Capitano czekają na list z Twoim kulinarnym marzeniem! Swój list wyślij na adres: blog@pyszne.pl do 16.12.2016 roku. Zwycięzca zostanie ogłoszony 20.12.2016, a jego list opublikowany  w tym poście.

Autor najpiękniejszego listu zostanie nagrodzony Voucherem o wartości 500 PLN na Pyszne.pl!

Niech Twoje napiękniejsze kulinarne marzenie się spełni!

Kochani!

Dziękujemy Wam za tak liczny udział w konkursie oraz piękne listy do Pysznego Mikołaja! Z każdego cieszył się bardzo, a Wasze kulinarne marzenia obiecał spełnić!

Wybór jednego najpięknieszego listu był niezwykle trudny, ale z pomocą Elfa Capitano udało się wyłonić zwycięzcę, który otrzyma Voucher od Pyszne.pl na 500 PLN, została nim Kinga Załęgowska, która taki oto list nadesłała:

Kochany Święty Mikołaju,

święta tuż, tuż, a co się z tym wiąże? Prezenty owszem, ale to nie jest dla mnie najważniejsze. Przede wszystkim radują mnie święta, ponieważ wtedy mogę jeść bez oporów, stoły u rodziny są zapełnione smakołykami i choć je się cały czas, to niczego nie brakuje. Jednak z przykrością stwierdzam, że potrawy świąteczne wciąż się powtarzają, a chętnie zasmakowałabym czegoś nowego. Stąd też kieruje do Ciebie mój list, bo tylko Ty masz taką moc, by spełnić moje najskrytsze marzenia kulinarne.

            Mam trzy takie potrawy, których nigdy nie próbowałam i cały czas mam nadzieję, że nastąpi ta magiczna chwila i w końcu ich skosztuję. Może to banalne, ale od zawsze chciałam spróbować homara. Wiem, wiem… pewnie to marzenie niejednej osoby. Często oglądam programy kulinarne i gdy w menu znajdzie się homar, to praktycznie jem go wzrokiem. Zarumieniony, z masłem czosnkowo-limonkowym z chili musi smakować wybornie! Kto wie, może nadejdzie ten dzień, gdy zawita on na moim stole? Jestem odwieczną optymistką, więc będę dążyć do tego, aby tak się stało.

            Kolejnym moim marzeniem kulinarnym jest zasmakowanie turbota. Jest to już bardziej realne, jednak przygotować odpowiednio turbota nie jest łatwo. Co do dodatków, to się dostosuję, choć nie ukrywam, że nasiona słonecznika i jadalne kwiatki byłby ładną otoczką całego dania.

            Moim ostatnim wymarzonym daniem jest deser, a mianowicie marzę o prawdziwym, włoskim tiramisu. Często wyobrażam sobie, że przenoszę się do Włoch i jem ten wyśmienicie wyglądający deser popijając filiżanką gorącego espresso w towarzystwie przystojnego Włocha… Marzenia są najpiękniejszą rzeczą, jaką człowiek posiada, ponieważ każdy może rozmyślać o najbardziej nierealistycznych sprawach.

            Na tym zakończę swój list Święty Mikołaju. Dziękuję, że mogłam podzielić się z Tobą moimi marzeniami kulinarnymi. Kto wie, może niedługo będę miała okazję skosztować tych dań? Nie tracę wiary, wiem, że nadejdzie ten moment!

                                                                                 Z pozdrowieniami i życzeniami na święta

Dodatkowo za namową Pysznego Mikołaja postanowiliśmy wyróżnić następujące osoby i podarowac im 50 PLN na Pyszne.pl:

Monika Andrzejewska

Renata Sieczkowska

Kinga Czerwińska

Zwycięzcom gratulujemy! Nagrody zostaną wysłane w wiadomości e-mail, na adres z którego wysłaliście listy.

Regulamin konkursu znajdziecie tutaj.