Kochamy Foodies!

Moda na jedzenie nie maleje. Programy kulinarne na temat restauracji i podróżowania, prasa poświęcona gotowaniu, a przede wszystkim niesłabnąca obecność jedzeniowych zdjęć czyli food porn w social mediach. Wszystko wskazuje na to, że Polacy pokochali kulinaria i wszystko co się z nimi łączy!

Modne stało się nie tylko gotowanie dla siebie, rodziny czy przyjaciół, ale także wychodzenie do modnych knajpek, hipsterskich restauracji, czy poszukiwanie food tracków. Slow food, slow life, stylizacje jedzenia, blogi kulinarne, kursy fotograficzne, wszystko to ma związek z jedzeniem!

Kim jest FOODIE?

Autorem pojęcia “foodie” jest Paul Levy, który razem z Ann Barr napisał książkę „The Official Foodie Handbook”. Foodie jest wyznawcą foodyzmu, jest to nowa religia w której bogami są szefowie kuchni, świątyniami najlepsze na świecie restauracje, a przepisy kulinarne świętymi księgami. Foodie to po prostu pasjonat jedzenia, osoba która ceni sobie nowe smaki, chce je poznawać i odkrywać, ale także dzielić się tym z przyjaciółmi, np. publikując w serwisach społecznościowych to co je, przyrządzi lub, zamówił. Taka osoba chce ciąglę poszerzać swoje kulinarne doznania, czy to poznając nowe kuchnie, potrawy, czy też podróżując do egzotycznych krajów, czytając poradniki kulinarne, gotując z trudno dostępnych składników.

Zobacz kim jest Foodie wg. Pyszne.pl?

Chcesz być foodie z prawdziwego zdarzenia? Zobacz jak zrobić naprawdę dobre zdjęcia jedzenia na Instagram! https://pyszne.pl/blog/zdjecia-jedzenia-instagram/