gwiazdki na jarmarku bozonarodzeniowym

Jarmarki Bożonarodzeniowe 2016

Wspaniały klimat, pyszne jedzenie, aromat grzanego wina, piękne świąteczne dekoracje, oryginalne prezenty… Jarmarki Bożonarodzeniowe na dobre wpisały się w przedświąteczną panoramę polskich miast. Zobacz, gdzie w tym roku odbędą się napiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Polsce i poczuj magię Świąt z Pyszne.pl!

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Kiedy?
18.11.- 22.12.2016
godz. 10:00-21:00

Gdzie?
Rynek we Wrocławiu

Co można zjeść?
Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu to jeden z najpiękniejszych, największych i najstarszych Jarmarków Świątecznych w Polsce. Na odwiedzających czeka moc atrakcji i świątecznych inspiracji oraz mnóstwo pysznego jedzenia z całego świata! Francuskie naleśniki i prażone kasztany, włoskie sery i wędliny, węgierskie kołacze i langosze, hiszpańskie chorizo i churros… to tylko namiastka smaków, które czekają na Was na Wrocławskim Rynku. Na jarmarku nie zabraknie również tradycyjnych, polskich specjałów – aromatycznych oscypków z żurawiną czy świętomarcińskich rogali.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Toruniu

Kiedy?
09.12. – 23.12.2016
godz. 10:00-21:00

Gdzie?
ul. Rynek Staromiejski

Co można zjeść?
Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy zagości na toruńskiej starówce już po raz 13. Również w tym roku na gości czeka mnóstwo atrakcji: artystyczne rękodzieła, ozdoby świąteczne, pachnące choinki i pyszne jedzenie od lokalnych producentów. Skosztować będzie można między innymi  najwyższej jakości wędlin, miodów, serów, nalewek, grzanych win oraz miodów pitnych. Na jaramarku, jak na Toruń przystało, nie zabraknie również przepysznych pierników.

ukraińskie ozdoby rękodzielnicze na jarmarku bożonarodzeniowym

Jarmark Bożonarodzeniowy na Barbakanie w Warszawie

Kiedy?
28.11. – 08.01.2017
godz. 11:00-20:00 (nd.-czw.)
godz. 11:00-21:30 (pt.-sob.)

Gdzie?
Plac Zamkowy 1/13
00-267 Warszawa

Co można zjeść?
Jarmark Bożonarodzeniowy na warszawskim Starym Mieście to idealne miejsce na świąteczne zakupy w asyście unoszącego się w powietrzu zapachu przypraw korzennych. Na warszawiaków i turystów czekać będą liczne stoiska z wyrobami rękodzielniczymi, dekoracjami świątecznymi i ozdobami na choinkę. Na odwiedzających czekają również pyszne potrawy. Spróbować będzie można między innymi specjałów kuchni polskiej – bigosu, chleba ze smacem, kiełbas, serów i pieczywa.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Świdnicy

Kiedy?
15.12. – 22.12.2016

Gdzie?
Rynek w Świdnicy

Co można zjeść?
Świdnicki Jarmark Bożonarodzeniowy to idealne miejsce dla każdego, kto chce poczuć świąteczny nastrój wszystkimi zmysłami. Na Rynku, na odwiedzających, czeka blisko 50 stoisk, oferujących piękne ozdoby świąteczne, najlepsze lokalne produkty, aromatyczne grzane wino, pyszne smażone oscypki, kiełbaski, watę cukrową i świeżo wypiekane chleby. Wszystko w asyście dźwięków kolęd i pastorałek oraz pięknych, świątecznych dekoracji.

Szopka Betlejemska na jarmarku bożonarodzeniowym

Jarmark Świąteczny w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich w Warszawie

Kiedy?
07.12. – 23.12.2016
godz. 12:00-20:00

Gdzie?
Dom Towarowy Braci Jabłkowskich
ul. Bracka 25, Warszawa

Co można zjeść?
Już 7 grudnia, w pięknym, niemal stuletnim gmachu Domu Towarowego Braci Jabłkowskich, zapanuje niepowtarzalna, świąteczna atmosfera. Nietuzinkowe wyroby rękodzielnicze, najsmaczniejsze, lokalne produkty, ciepły rodzinny klimat – to wszystko czeka na odwiedzających tegoroczny Jarmark Świąteczny. W Domu Towarowym Braci Jabłkowskich będzie można nie tylko kupić wyjątkowe prezenty, ale również spróbować, a nawet zaopatrzyć się w typowe dania świąteczne. Organizatorzy zadbają również o warsztaty kulinarne oraz rękodzielnicze.

prażone kasztany na jarmarku bożonarodzeniowym

Warmiński Jarmark Świąteczny w Olsztynie

Kiedy?
15.12. – 18.12.2016

Gdzie?
Stare Miasto w Olsztynie

Co można zjeść?
Tegoroczny Warmiński Jarmark Świąteczny zawita w Olsztynie po raz ósmy. Jak co roku, na jarmarku będzie można poczuć niepowtarzalną, świąteczną atmosferę. A to za sprawą pięknego rękodzieła, klimatycznych ozdób choinkowych, wspólnego kolędowania i oczywiście przepysznego jedzenia. Na odwiedzających czekać będą typowe świąteczne dania kuchni polskiej, zakopiańskie oscypki, słodkie przekąski i oczywiście aromatyczne grzane wino.

Ein von @wiadomosciolsztynpl gepostetes Foto am

Betlejem Poznańskie

Kiedy?
26.11. – 22.12.2016
godz. 15:00-20:00

Gdzie?
Stary Rynek  w Poznaniu
Plac Wolności w Poznaniu

Co można zjeść?
Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Poznaniu odbędzie się w dwóch miejscach: na Starym Rynku oraz na Placu Wolności. W obydwu lokalizacjach organizatorzy zadbają o niesmowitą, świąteczną atmosferę: bożonarodzeniowa piramida, Szopka Betlejemska, Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na odwiedzających. Na jarmarku będzie można dokonać świątecznych zakupów, oddać się wspólnemu kolędowaniu i spróbować pysznych, świątecznych specjałów – grzanego wina, prażonych migdałów i kasztanów, najwyższej jakości wędlin i serów oraz owoców w czekoladzie.

Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie

Kiedy?
25.11. – 26.12.2016

Gdzie?
Rynek Główny w Krakowie

Co można zjeść?
Dźwięk kolęd, zapach przypraw korzennych, blask świątecznych lampek, ciepła, wyjątkowa atmosfera – wszystko to czeka na krakowian i turystów na Rynku Głównym w Krakowie. W blisko 80 stoiskach będzie można nabyć świąteczne upominki i dekoracje, spróbować pysznych potraw z grilla, staropolskich pierogów, rozgrzewających zup czy niezastąpionego chleba ze smalcem. Na miłośników małego co nieco czekają prażone orzechy, pieczone kasztany oraz świąteczne ciasteczka i pierniki.

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy

Kiedy?
03.12. – 23.12.2016
godz. 11:00-22:00 (pon.-czw.)
godz. 11:00-21:00 (pt.-niedz.)

Gdzie?
ul. Targ Węglowy
80-836 Gdańsk

Co można zjeść?
Wraz z początkiem grudnia, gdański Targ Węglowy przemieni się w świąteczną krainę rodem z najpięknieszych bajek. O wyjątkową scenerię zadbają między innymi nietuzinkowe świąteczne ozdoby: Anielski Młyn, Zaczarowana Kareta czy wenecka karuzela z rumakami. Na jarmarku nie zabraknie ciepłych i zimnych przekąsek, grzanego wina czy słodkich smakołyków.

karuzela na jarmarku bożonarodzeniowym

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach

Kiedy?
24.11. – 23.12.2016
godz. 10.00-19.00 (pon.-czw.)
godz. 10.00-20.00 (pt.-nd.)

Gdzie?
Rynek w Katowicach

Co można zjeść?
Bożonarodzeniowe miasteczko w samym centrum Katowic to świąteczne koncerty muzyczne, spotkanie z Mikołajem, budki z wyrobami rękodzielniczymi i artystycznymi oraz pyszne jedzenie. Na odwiedzających czekać będą alzackie podpłomyki, chleb ze smalcem, smażone ryby oraz tradycyjne, polskie dania świąteczne. Rozgrzać będzie można się przy szklaneczce grzanego wina i piwa.

jarmark bożonarodzeniowy

Jarmark Bożonarodzeniowy na Zamku w Szczecinie

Kiedy?
10.12. – 11.12.2016
godz. 11:00-20:00

Gdzie?
Zamek Książąt Pomorskich
ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin

Co można zjeść?
3. adwentowy weekend, mieszkańcy Szczecina, powinni spędzić na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich. Koncerty, spektakle teatralne, zagroda reniferów czy karuzela wenecka to tylko kilka z wielu świątecznych atrakcji, które czekają na odwiedzających. Na szczecińskim jarmarku nie zabraknie pysznych regionalnych specjałów – wędlin, serów, nalewek oraz tradycyjnego już grzanego wina czy gorącej czekolady.

stoisko z kiełbasami na jarmarku bożonarodzeniowym

Jarmarki Bożonarodzeniowe to najlepsze miejsce, aby poczuć magię zbliżających się Świąt. W imieniu całego Zespołu Pyszne.pl życzymy Wam pięknego, spokojnego i przepysznego Adwentu!