Festiwale jedzenia ulicznego – wrzesień 2016

Koniec wakacji nie jest równoznaczny z końcem sezonu na food trucki. Wręcz przeciwnie! We wrześniu festiwale jedzenia ulicznego mnożą się jak grzyby po deszczu! Zobacz co czeka Cię na największych wrześniowych street food festivals w Polsce!

Pierwszy Zlot Food Trucków na Zamku Piastowskim w Raciborzu

Kiedy?
03.09 – 04.09.2016, godz. 10.00-20.00

Gdzie?
ul. Zamkowa 2
47-400 Racibórz

Co można zjeść?
Na pierwszym w historii miasta zjeździe Food Trucków będzie można spróbować jedzenia ulicznego ze znanych i lubianych food trucków: pyszne kurczaczki zaserwuje Król Kur, chrupiącego langosza z przeróżnymi dodatkami poda ekipa Yummi Langosz, Fabryka Frytek uraczy podniebienia pysznymi frytkami i różnego rodzaju fingerfood’em. Na miłośników małego co nieco czekają słodkie kebaby z food trucku Choco Kebab Śląsk, owocowe koktajle i smoothies z szamowozu Shakewave oraz pyszne gofry z owocami, bitą śmietaną, polewami i posypkami z food trucku Tentego food & drinks. Dodatkowo na odwiedzających czekają muzyka na żywo, zabawy i atrakcje dla dzieci oraz strefa chillout’u.

Market Ursynów w Warszawie

Kiedy?
04.09.2016, godz. 11.00-18.00

Gdzie?
ul. Migdałowa 4
02-796 Warszawa

Co można zjeść?
Na festiwalu Market Ursynów będzie można spotkać producentów produktów “z duszą” oraz wyjątkowych warszawskich restauratorów i food trucki z całej Polski. Skosztować będzie można między innymi domowej kuchni z szamowozu Żarcie Mamuśki, pysznych burgerów i frytek serwowanych przez Gold Digger Food Truck oraz wegetariańskich hummusów i falafela z food trucku Falafelove. Dodatkowo na festiwalu będzie można zrelaksować się w strefie chilloutu. Nie zabraknie również atrakcji i rozrywek dla najmłodszych.

festiwal jedzenia ulicznego - żółty food truck

Pierwszy Zlot Food Trucków w Chorzowie

Kiedy?
09.09-11.09.2016

Gdzie?
ul. Rynek
41-500 Chorzów

Co można zjeść?
Na pierwszym chorzowskim zlocie Food Trucków będzie można spróbować najlepszych street foodowych specjałów z całego świata. Johnny Burger Food Truck uraczy podniebienia odwiedzających pysznymi burgerami i innymi daniami z grilla, food truck Komu Wurszta zaserwuje grillowane hot-dogi i belgijskie frytki, Choco Kebab Śląsk przygotuje dla gości słodkie przekąski. Również w Chorzowie nie zabraknie strefy chillout’u z muzyką na żywo oraz strefy rozrywki dla dzieci.

Żarcie Na Kółkach x Verva Street Racing w Warszawie

Kiedy?
17.09.2016

Gdzie?
PGE Narodowy, al. Ks. J. Poniatowskiego
03-901 Warszawa

Co można zjeść?
Festiwal Żarcie Na Kółkach x Verva Street Racing połączy ze sobą miłośników jedzenia i miłośników motoryzacji. Unikalne samochody i najlepsze jedzenie uliczne – czego chcieć więcej? O pełne żołądki odwiedzających zadbają: Foodtruck El Camino serwujący oryginalne meksykańskie dania, Mafiosso Food Truck i ich soczyste burgery wołowe czy Frabryka Frytek z tradycyjnymi belgijskimi frytkami. 

Pierwszy Zlot Food Trucków na Rynku w Mikołowie

Kiedy?
24.09.-25.09.2016, godz. 12.00-22.00

Gdzie?
Rynek 1, Katowice

Co można zjeść?
Na pierwszym festiwalu jedzenia ulicznego w Mikołowie będzie można spróbować dań z całego świata serwowanych przez najlepsze food trucki z Polski. Nutka Smaku oferuje pyszne polskie zapiekanki w rozmiarze xxl, CALAVERA Mexican Grill to tradycyjna kuchnia meksykańska z tortillą i burrito na czele, a Foodek Foodtruck serwować będzie amerykańskie pulled pork – delikatną, rozpływającą się w ustach wieprzowinę. Tradycyjnie na festiwalu jedzenia uliczenego nie zabraknie strefy chillout’u, dj-a i rozrywek dla najmłodszych.

festiwal jedzenia ulicznego

Wrześniowy Rynek Smaków w Katowicach

Kiedy?
23.09.-25.09.2016

Gdzie?
Rynek, Katowice

Co można zjeść?
Katowicki Rynek Smaków wpisał się już na dobre w panoramę miasta. O niesamowity klimat i pyszne jedzenie zadbają food trucki naciągające do Katowic z całej Polski. Klasyczne hamburgery, tradycjne zapiekanki, oryginalne frytki czekają zarówno na stałych bywalców festiwalu, jak i na festiwalowych nowicjuszy. 

Pierwszy Zlot Food Trucków w Wodzisławiu Śląskim

Kiedy?
30.09.2016, godz. 16.00-22.00

Gdzie?
Śląski Rynek, 44-300 Wodzisław Śląski

Co można zjeść?
Pod koniec września na Rynku w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się pierwszy zlot food trucków. Na Rynku zjawią się najlepsze food trucki z Polski, serwujące dania kuchni amerykańskiej, azjatyckiej, polskiej i meksykańskiej. Ne festiwalu nie zabraknie również dań skierowanych do wegetarian oraz miłośników słodkiej kuchni. Dodatkowo organizator zadba o muzykę na żywo, strefę wypoczynku i strefę rozrywek dla dzieci.