Festiwale Jedzenia Ulicznego – Wrzesień 2015

Jedzenie uliczne, czyli jedzenie na wynos serwowane z kolorowych ciężarówek, cieszy się w Polsce coraz większą popularnością! Najlepsze food trucki regularnie ściągają z całego kraju do co większych polskich miast i są prawdziwym rajem dla miłośników dobrej kuchni. Niektóre festiwale jedzenia ulicznego cieszą się tak ogromną popularnością, że zamieniły się w cykliczne imprezy plenerowe.

Wrześniowe zestawienie największych Street Food Festivals w Polsce

Poniżej znajdziecie zestawienie najlepszych festiwali jedzenia ulicznego w Polsce, które powinny na stałe zagościć w harmonogramie czasu wolnego każdego amatora dobrego jedzenia. Tym razem wrześniowe zestawienie.

Street Food Polska Festival w Łodzi

Kiedy?
05-06.09.2015

Gdzie?
Galeria Łódzka

Co można zjeść?
Dzięki organizatorowi – Street Food Polska – miłośnicy dobrego jedzenia będą mogli spróbować smaków i poznać aromaty kuchni z całego świata: od burgerów i kanapek (Mobilna Gastromachina), przez meksykańskie taco (Taco Libre), specjały kuchni azjatyckiej (Przystanek Sushi) i tureckiej (Przystań w Ortakoy), aż po słodkie desery (Bikeeat), napoje (Bubbleology Polska) i koktajle (Pan Smoothie).

Wege Festiwal Foodtruckowy w Krakowie

Kiedy?
05.09.2015

Gdzie?
Fabryka, Zabłocie 23

Co można zjeść?
Jedzenie uliczne to nie tylko hamburgery, żeberka i steki. Wege Festiwal w Krakowie zaprasza na wegetariańskie i wegańskie dania z całego świata. Spróbować będzie można warzywnych pierogów i sałatek, humusów i past do kanpek, wegetariańskich i wegańskich ciast, lodów oraz gofrów. Wszystko z ekologicznych i nisko przetworzonych produktów.

street-food-festival-hamburg

Mood4Food we Wrocławiu

Kiedy?
05-06.09.2015

Gdzie?
Hala Stulecia, Wystawowa 1

Co można zjeść?
Na festiwalu będzie można skosztować dań z niemal 40 food trucków. Spotkać będzie można zarówno dobrze znane restauracje mobilne (American Burger, Krowa na Trawie, Classic Burger), jaki i obiecujących debiutantów: Fresh Bike będzie serwował  świeżą lemoniadę, Happy Little Truck wrzucał do pieca pizzę, a Candy Bar kręcił watę cukrową. Coś dla siebie znajdą zarówno wielbiciele kuchni polskiej (Placki Ziemniaczane, Zjedz Pieroga), jak i wegetarianie (Zupa, Frutopia).

Street food Polska Festival w Krakowie

Kiedy?
12-13.09.2015

Gdzie?
Galeria Kazimierz, Podgórska 34

Co można zjeść?
Podczas wrześniowej edycji krakowskiego Street Food Polska Festival będzie można tradycjne skosztować dań z najlepszych food trucków w Polsce. Impreza skierowana jest zarówno do miłośników burgerów, steków i  kuchni amerykańskiej (The Beef Brothers, BB Kings, Burger Station), jak i wielbicieli kuchni regionalnej (Andrus Food Truck) czy celtyckiej (Celtyckie Smaki). Weganie będą mogli uraczyć podniebienia tybetańskimi pierożkami (MOMO Smak), a wielbiciele deserów i słodkości degustować w naleśnikach (Kocham Naleśniki) czy gorących czekoladach (Espresso Bike). Co odważniejszym wielbicielom pysznego jedzenia polecamy podroby przygotowane przez Walentego Kanię.

Rynek Smaków w Katowicach

Kiedy?
25-27.09.2015

Gdzie?
Rynek w Katowicach, Rynek 1

Co można zjeść?
Wrześniowa impreza to już 6. Edycja cieszącego się coraz większą populanością Rynku Smaków. Na festiwalu  będzie można spotkać katowickich  tubylców propagujących szybką i zdrową kuchnie: Cafe Cool’a, Fit-Fat Food Truck czy Natural Born Grilles, oraz spróbować dań z food trucków z innych części Polski: węgierskie langoshe z wrocławskiego Lubish Langosh, słodkie i słone gofry z wrocławskiego gofreak czy też sushi lub koreańskie bbq z warszawskiego Przystanku Sushi.

Zdrowe i smaczne jedzenie na wynos

Festiwale jedzenia ulicznego umożliwiają wszystkim koneserom dobrej kuchni poznanie nowych smaków i aromatów. Food trucki są najlepszym przykładem na to, że jedzenie na wynos to nie tylko fast foody. Wiele food trucków, tak jak i liczne restauracje i lokale skupione na Pyszne.pl, serwują zdrowe, świeżo i skrupulatnie przygotowane posiłki z lokalnych i sezonowych produktów. Niektóre z food trucków możecie spotkać nie tylko na festiwalach jedzenia ulicznego, ale również na Pyszne.pl! Zapraszamy!

bite-club-schiff