Festiwale jedzenia ulicznego – sierpień 2016

Wakacje w pełni. Wygląda na to, że sierpniowa pogoda będzie nas rozpieszczać. Słońce, letni wiatr, długie, ciepłe wieczory. Idealny czas na festiwale jedzenia ulicznego! Poniżej sierpniowe zestawienie największych street food festivals w Polsce.

Festiwal Smaków – Inwazja Food Trucków w Tychach

Kiedy?
05.08-07.08, godz. 18:00-22:00 (piątek), 12:00-22:00 (sobota, niedziela)

Gdzie?
Plac Baczyńskiego, 43-100 Tychy

Co można zjeść?
Inwazja Food Trucków w Tychach to zlot ponad 20 szamowozów z całej Polski. Na Placu Baczyńskiego nie zabraknie słodkich przysmaków – lodów tajskich z food trucku Rolling Ice, lodów gałkowych serwowanych przez Lodzio Miodzio czy słodkiego kebaba z food trucku Choco Kebab Śląsk. Festiwal Smaków to również burgery (PICKUP BURGER, Johnny Burger Food Truck), dania kuchni azjatyckiej (Mumbai lunch box, Momo-smak Kuchnia Tybetańska) oraz dania wegetariańskie (Kolorowy Talerz). Na Festiwalu będzie można również nacieszyć oko pokazami kulinarnymi Top Szefów Kuchni oraz pokiwać się w rytm dobrej muzyki.

Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku w Poznaniu

Kiedy?
12.08.-15.08.2016

Gdzie?
Stary Rynek, Poznań

Co można zjeść?
Tegoroczny Festiwal Dobrego Smaku to 10. edycja odbywającego się cyklicznie wydarzenia. Na poznańskim rynku będzie można spróbować regionalnych produktów: serów, wędlin, pieczywa, ryb, miodu oraz zagranicznych specjałów – włoskich win i truffli, tureckich chałw oraz greckich antipasti. Organizator wydarzenia zadba o dobrą muzykę i wiele atrakcji – pokazy kulinarne, degustacje dań, warsztaty.

festiwal jedzenia ulicznego food truck

Parkożercy na Skałce w Świętochłowicach

Kiedy?
13.08.-15.08.2016, godz. 12:00-20:00

Gdzie?
OSIR Skałka
ul. Bytomska 40, 41-600 Świętochłowice

Co można zjeść?
Druga edycja Parkożerców na Skałce to gratka dla miłośników pysznego jedzenia, amatorów dobrej muzyki oraz osób ceniących sobie odpoczynek w gronie najbliższych. W Świętochłowicach czekają na Was, obok strefy chilloutu i strefy DJ’a, food trucki serwujące dania kuchni z całgo świata: w food trucku Churros&More możecie spróbować hiszpańskich słodkości, Food Revolta zaserwuje Wam karaibskie burgery, a Flammaster alzackie podpłomyki. Na Festiwalu nie zabraknie również zapiekanek (Nutka Smaku), lodów (Rolling Ice – Lody Tajskie) czy shake-ów (Shakewave).

Żarcie Na Kółkach – Bike Challenge we Wrocławiu

Kiedy?
14.08.2016, godz. 09:00-19:00

Gdzie?
Stadion Miejski we Wrocławiu
al. Śląska 1, 54-145 Wrocław

Co można zjeść?
Bike Challenge to największe wydarzenie rowerowe w Polsce. O pełne brzuchy zawodników i odwiedzających festiwal zadbają liczne food trucki zgromadzone na Stadionie Miejskim. Nie zabraknie burgerów, zapiekanek, dań kuchni meksykańskiej, potraw wegetariańskich oraz słodkich deserów.

festiwal jedzenia ulicznego food truck

Festiwal Smaku w Grucznie

Kiedy?
20.08.-21.08.2016

Gdzie?
ul. Młyńska 4
86-111 Gruczno

Co można zjeść?
Festiwal Smaku w Grucznie (woj. kujawsko-pomorskie) to impreza kulinarna na świeżym powietrzu, która zrodziła się z niewielkiego, niedzielnego jarmarku, na którym można było nabyć lokalne produkty. Dzisiejszy Festiwal Smaku to prężnie rozwijające się wydarzenie kulinarne ze skrupulatnie wyselekcjowanymi wystawcami. Na placu przed Starym Młynem w Grucznie można spróbować najlepszej jakości serów, wędlin, miodów i nalewek. Większy głód można zapokoić ciepłymi daniami typu slow food – na odwiedzających czekają potrawki z kurczaka, gulasze, zupy. Wszystko w asyście muzyki na żywo, konkursów, atrakcji i zabaw dla dzieci i rodziców.

Żarcie na Kółkach w Warszawie

Kiedy?
27.08.-28.08.2016, godz. 12.00-20.00

Gdzie?
Stadion Narodowy w Warszawie
Al. Księcia J. Poniatowskiego
03-901 Warszawa

Co można zjeść?
Żarcie na Kółkach w Warszawie to nie tylko zjazd blisko 100 najlepszych Food Trucków z całego kraju, ale również walka o tytuł Mistrza Burgerowego.  O szczytny tytuł powalczą między innymi food trucki: Beef’N’Roll, Buła i Spóła, Kill Grill Burger & Sandwich Bar oraz, zeszłoroczny zdobywca tytułu: Pasibus.