Festiwale Jedzenia Ulicznego – Październik 2015

Myślicie, że początek jesieni jest równoznaczny z końcem festiwali jedzenia ulicznego? Nic bardziej mylnego! Street food zagościł na dobre na ulicach polskich miast i żadna pogoda nie jest mu straszna! Poniżej październikowe zestawienie największych festiwali jedzenia ulicznego w Polsce.

OktoberFest w Kaliszu

Kiedy?
09.10-11.10.2015

Gdzie?
Plac św. Stanisława

Co można zjeść?
Kaliski OktoberFest stoi pod znakiem (polskiego!!) piwa i bawarskiej kuchni. Na festiwalu nie zabraknie kiełbas (bratwursty), golonek, szpecli i innych specjałów kuchni niemieckiej. Również osoby sceptycznie nastawione do kuchni naszych zachodnich sąsiadów znajdą coś dla siebie – tradycyjnie food trucki będą serwowały burgery, burrito, quesadille, frytki czy pierogi. Nie zabraknie również dań wegetariańskich i wegańskich.

frytki ze slodkich ziemniakow z ketchupem i majonezem

V Festiwal Smaków Food Trucków w Gdańsku


Kiedy?
10.10-11.10.2015

Gdzie?
Park Handlowy Matarnia, ul. Złota Karczma 26

Co można zjeść?
Piąta edycja Festiwalu Smaków Food Trucków skierowana jest do miłośników typowego jedzenia ulicznego. Na festiwalu nie zabraknie burgerów, zapiekanek, frytek i kanapek.  Na imprezie, obok stałych food truckowych bywalców pojawią się również nowicjusze: Skosztować będzie można między innymi owoców w czekoladzie z Manufaktury Owoców w Czekoladzie, pierożków serwowanych przez Pierogi z Drogi czy też holenderskich wafli i naleśników z food trucku Wafflezz.

Wrocławscy Ulicożercy

Kiedy?
10.10.2015

Gdzie?
Browar Mieszczański, Hubska 44

Co można zjeść?
Motto wrocławskiego festiwalu „food trucki i zacne piwo” powinno brzmieć „pyszne, różnorodne, najlepsze food trucki i zacne piwo”. Taka właśnie jest kuchna oferowana przez gastrowozy obecne na październikowej edycji festiwalu. Na festiwalu będzie można spróbować między innymi amerykańskich burgerów (66 American Burger), hiszpańskich sandwichów (La Chica Sandwicheria), meksykańskich tacosów (Panczo), niemieckich bratwurstów (Bratwursty), wegańskich kotletów (Limonka Foodtruck) – wszystko świeże, pyszne i sycące!

Rynek Smaków w Katowicach

Kiedy?
23.10-25.10.2015

Gdzie?
Rynek 1

Co można zjeść?
Rynek Smaków na dobre wpisał się w panoramę Katowic! Na kolejnej edycji festiwalu jedzenia ulicznego organizowanego przez właścicieli katowickich food trucków będzie można skosztować żeberek i steków przygotowanych przez ekipę B.B Kings,  burgerów serwowanych przez Concrete Jungle Meals czy też krewetek w wielu odsłonach oferowanych przez Fit-Fat Food Truck.

stek z grilla, frytki, surowka i ogorek kiszony

Październikowe food truckowe menu zapowiada się naprawdę pysznie! Wolicie spędzać jesienne wieczory na kanapie, z herbatą lub gorącą czekoladą w ręku? Zapraszamy na Pyszne.pl! Wasze ulubione danie zostanie dostarczone prosto pod kocyk 🙂