Festiwale jedzenia ulicznego – marzec 2016

Wiosna, wiosna, wiosna ach to TY! A razem z wiosną nadchodzi sezon na food trucki i długo wyczekiwane festiwale jedzenia ulicznego. Poniżej zestawienie największych i najlepszych street food festivals, które odbędą się w marcu 2016 roku.

Mood4Food – “Uczta pod Iglicą” we Wrocławiu

Kiedy?
12.03.2016, 11.00-19.00
13.03.2016, 11.00-18.00

Gdzie?
Hala Stulecia, Plac pod Iglicą, 51-618 Wrocław

Co można zjeść?
Organizator festiwalu – Mood4Food – zadbał przy organizacji pierwszego w tym roku zjazdu food trucków, o prawdziwie królewską ucztę. Na placu przed wrocławską Halą Stulecia nie zabraknie burgerów w najlepszym wydaniu (66 American Burger, American Food Truck, Byczy Burger, Pasibus), grillowanych potraw rodem z Półwyspu Bałkańskiego (Balkan Burger) czy buritto z gorącego Meksyku (Panczo). Coś dla siebie znajdą również wegetarianie i weganie – Fabryka FrytekPlacki ZiemniaczaneSprężynki Ziemniaczane oferują ziemniaki w każdej postaci, Lubish Langosh słynie z węgierskich langoszy, a food truck Zupa, uraczy każdego odwiedzającego talerzem przepysznej i ciepłej zupy. Nie zabraknie też małego conieco dla miłośników słodkich potraw – Fabryka Lodów Naturalnych, Frutopia, GoFreakKurtosz Kołacz oferują kolejno pyszne lody, owoce, gofry i ciastka.

Mięso z grilla, frytki i surówki z food trucku

Fit Bazar w Łodzi

Kiedy?
12.03.2016, 11.00-19.00
13.03.2016, 11.00-19.00

Gdzie?
Piotrkowska 217, 90-451 Łódź

Co można zjeść?
Wraz z rozpoczęciem sezonu wiosennego stratuje 3 edycja łódzkiego Fit Bazar, na którym prezentują się wystawcy i food trucki propagujący zdrowy styl życia.  Na festiwalu nie zabraknie przedstawicieli kuchni wegetariańskiej i wegańskiej. Spróbować będzie można makaronów w różnych formach, barwach i odsłonach serwowanych przez PASTA Mobile, zup, sałatek, owsianych batonów i innych wegańskich cudów oferowanych przez Zakręcony wege obiad, wegańskich burgerów i pasztetów przygotowanych przez Papuvege czy też klasyki kuchni Bliskiego Wschodu – kotlecików z ciecierzycy serwowanych przez Falafel -food with passion.

food truck na festiwalu jedzenia ulicznego

Food Fest! w Katowicach

Kiedy?
20.03.2016, 11.00-18.00

Gdzie?
Galeria Szyb Wilson, ul. Oswobodzenia 1, 40-403 Katowice

Co można zjeść?
Podczas pierwszej edycji festiwalu jedzenia ulicznego Food Fest! miłośnicy dobrego jedzenia będą mogli rozkoszować się w najlepszych daniach lokalnych wystawców i producentów, a także posmakować dań z najdalszych zakątków świata. Na festiwalu będzie można spróbować meksykańskich potrw z grilla oferowanych przez CALAVERA Mexican Grill, pysznych frytek i fingerfood  z food trucku Fabryka Frytek czy też tureckich słodkości przygotowanych według oryginalnej receptury przez piekarzy z Ottomańskiej Pokusy. Ahh…Nie da się nie skusić… Już na samą myśl cieknie nam ślinka!

food truck na festiwalu jedzenia ulicznego