Festiwale jedzenia ulicznego – maj 2016

Jak maj to majówka. Jak majówka to czas spędzony na świeżym powietrzu – najlepiej w asyście pysznego jedzenia. A gdzie znaleźć można pyszne jedzenie jak nie na festiwalach jedzenia ulicznego? Poniżej majowe zestawienie największych street food festivals w Polsce.

Street Food Polska Festival w Krakowie

Kiedy?
30.04.-02.05.2016, godz. 11.00-19.00

Gdzie?
Galeria Kazimierz
Podgórska 34
Kraków, 31-536 Polska

Co można zjeść?
Krakowski Street Food Polska Festiwal to 3 dni biesiadowania w asyście najlepszych food trucków z całej Polski. Andrus Food Truck serwować będzie maczankę – długopieczony karczek wieprzowy podany w chrupiącej bułce z duszoną cebulą i piklami, który uchodzi za klasyczny krakowski przysmak. U Flammastra zjeść będzie można flammkuchen czyli alzackie placki “podpłomyki” z bekonem, chorrizo, serem pleśniowym czy pomidorami i pesto. Kraina Kurtosza zaprasza na węgierskie kołacze wypiekane z ciasta drożdżowego według oryginalnej receptury pochodzącej z XV wieku. Na festiwalu skosztować będzie można również hamburgerów, zapiekanek, dań kuchni wegańskiej i wielu innych potraw serwowanych z ponad 20 food trucków.

Żarcie na Kółkach w Krakowie

Kiedy?
07.05.-08.05.2016, godz. 12:00-20:00

Gdzie?
Bezogródek
Piastowska 20
Kraków, 30-065 Polska

Co można zjeść?
W Bezogródku będzie można spotkać ponad 30 szamowozów serwujących food truckowe klasyki – burgery i dania z grilla (Królleski Burger, Mafiosso Food Truck) oraz food trucki specjalizujące się w daniach kuchni z najdalszych zakątków świata. Specjałów kuchni greckiej będzie można spróbować na przykład w food trucku Real Greek, japońskie sushi serwować będzie Sushi Rolka, a meksykańskie burrito przygotuje dla Was food truck PANCZO. Na festiwalu jedzenia ulicznego nie zabraknie poza tym “słodkich” food trucków – nasze podniebiena uraczą między innymi Fragola i jej owoce w czekoladzie oraz Pan Baton i jego batony pieczone w cieście.

szare food trucki i dziewczyna siedząca po turecku

Rynek Smaków w Katowicach

Kiedy?
13.05.-15.05.2016, godz. 12:00-22:00

Gdzie?
Rynek 1
Katowice, 40-003 Polska

Co można zjeść?
II edycja tegorocznego Rynku Smaków to zlot food trucków dobrze wszystkim znanych: nasze kubki smakowe będą pieścić między innymi Los Plackos, którzy serwują własnoręcznie robione tortille, Easy Riders i ich wypasione quesadille czy też B.B Kings i ich jedyne w swoim rodziaju burgery, żeberka i pulled pork. Spotkać będzie można również nowe szamowozy – po raz pierwszy na Rynku Smaków zagości Wing Spot Food Truck, który oferuje soczyste skrzydełka i polędwiczki z kurczaka w różnorodnych sosach.

omnomnom – strefa food truck’ów Festiwal Kawy w Łódzi

Kiedy?
14.05.-15.05.2016, godz. 10.00-18.00

Gdzie?
Klub Wytwórnia
Łąkowa 29
Łódź, 90-554 Polska

Co można zjeść?
V edycja Festiwalu Kawy w Łodzi to nie tylko event dla miłośników małej czarnej, ale również doskonała okazja na spróbowanie pysznego jedzenia z najlepszych food trucków w kraju. W tym roku po raz pierwszy w dziejach Festiwalu Kawy stworzona zostanie strefa food trucków i tym samym do życia zostanie powołana I edycja omnomnom, a niej najlepsze food trucki w Polsce! Burgery, hot dogi, pierożki, kuchnia wegańska, specjały kuchni Dalekiego i Bliskiego Wschodu oraz ciasta, ciasteczka i inne słodkości – idealne do kawy i nie tylko.

ludzie i food trucki na festiwalach jedzenia ulicznego

Żarcie na Kółkach w Poznaniu

Kiedy?
14.05.-15.05.2016, godz. 12:00-20:00

Gdzie?
Parking Poznań Główny
Przemysłowa 2
Poznań, 61-579 Polska

Co można zjeść?
Poznańskie Żarcie na Kółkach uraczy niewątpliwie podniebienia miłośników kuchni amerykańskiej. Food truck Fruman i Gurman serwować będzie pulled pork czyli pieczoną wieprzowinę w bułce maślanej z dodatkami, na festiwalu nie zabraknie również licznych food trucków serwujących amerykańskie burgery w najlepszym tego słowa znaczeniu. Poznański zlot food trucków to również gratka dla miłośników “małego co nieco” – Letni Kredens będzie serwował lody naturalne i domowe wypieki, a Fragola oferować będzie owoce w czekoladzie. Na festiwalu “zaparkują” również food trucki dla vegan i wegetarian.

Życzymy Wam udanej zabawy i tradycyjnie smacznego!