Amrit Kebab w Warszawie najlepszą restauracją na Pyszne.pl

W rankingu Top Restauracja z dowozem 2015 wygrał Amrit Kebab Kondratowicza. W związku z tym wyróżnieniem udaliśmy się do Restauracji Amrit Kebab z naszą kamerą, aby pokazać Wam tą restaurację “od kuchni”.

Amrit Kebab został założony w Warszawie w 2007 roku. Właścicielami Amrita jest małżeństwo, Syryjczyka mieszkającego od lat w Polsce oraz jego żony Polki. Właścicielom zależało na tym, aby w Amricie było to co najważniejsze dla orientalnej atmosfery Syrii. Tworząc swoje restauracje zadbali nie tylko o przyciągającą na myśl egotyczne kraje estetykę wystroju wnętrza, ale przede wszystkim o zaspokajaniu najdelikatniejszych podniebień swoich Klientów. W lokalach sieci Amrit usłyszycie arabską muzykę, a klimat wnętrz pozwala przeniesieść się w odległe zakątki arabskiego świata, kultury, kulinariów. Sama sieć liczy sobie sześć lokali usytuowanych w najlepszych lokalizacjach w całej Warszawie.

Dla ciekawych skąd wzięła się nazwa Sieci, podpowiadamy, że Amrit to starożytne miasto w Syrii, założone przez Amorytów w III tysiącleciu p.n.e., potem w rękach Kanaanejczyków znane jako Amurre. W czasach Aleksandra Wielkiego miało grecką nazwę Marathus i było jednym z większych miast w tym rejonie. Charakteryzuje się kulturą Fenicjan, o czym świadczy monumentalna świątynia pod gołym niebem, posiadająca znane na całym świecie kamienne grobowce fenickie.